Bevallom, eddig is csodáltam, miért nem készítenek vámpíros filmet a sarkvidéken, az egy hónapos sötétség igazán kedvez nekik, kézenfekvő lett volna. No de végre megtörtént, az már más kérdés, hogy milyen kiszerelésben kapjuk ezt. Mert ez a képregény-adaptáció úgy tapasztaltam, nem lett a legjobb, teszem hozzá, a képregényt nem ismerem, de más horror comicokat azért már „átfutottam”, szóval azokhoz mérten vonhatom csak le a következtetést.


Én még nem láttam a filmet, de a képregény tetszett. Őszintén szólva az sem a karakterekre van kihegyezve hanem inkább a hangulatra és Ben Templesmith egyedi rajzstílusára, féltem is ettől hiszen azt nem tudják visszaadni egy filmben.
Mammut: volt svéd sarkvidéki vámpíros film, a Frostbiten, 2 évvel ezelőtt futott a Titanic fesztiválon Zúzmarás címen. Pont ez volt a konfliktus alapja, a hosszú sötétség, bár az ennek az alapjául szolgáló képregény asszem még régebbi, szal lehet hogy a svédek is innen "ötleteltek".
mrgarris0n:
aham, lehet, azt nem láttam sajna, mondjuk én a svéd horroroknál leragadtam annál a filmnél, ami egy suliban játszódott, és közben vmi időparadoxonos tv-közvetítés zajlott az iskola elől :D hbo-n ment
nem mondom, hogy rossz volt, tévében nézhető kategória, de nem győzött meg igazán, főleg a fakó képe miatt :)
szóval persze, lehet, simán megeshet, hogy volt még japán horror is a témában, de szélesebb körben ismert filmről nem tudok
Azt hiszem a Hálózsákról leszedhető a képregény.
Elolvasva a kritikád korrektnek tartom, de nem értek egyet vele. Több dolog amit negatívumként hoztál le szerintem abszolút nem az. Nem mennék bele a részletekbe, mert természetesen szubjektív, de amit kiemelnék a légifelvétel. Szerintem az egyik legtalálóbb az egész filmben. A káoszt kiválóan bemutatta. Josht én sem szeretem mint színészt, de szerintem abszolút hihető volt a karaktere és amit még kiemelnék, hogy nem voltak benne felesleges magyarázatok, nem voltak gagyi párbeszédek nem voltak erőltettett érzelmi szálak. (Ez az utolsó vitatható, de azért annyire nem volt erőltetett a kapcsolatuk na...) Szóval összességében én azon a véleményen vagyok hogy a film kiválóan megfelel arra a célra amire hivatott. Szórakoztatni a horrorrajongókat. Akit esetleg a kritika eltántorítana, annak akartam egy rövid alternatív véleményt vázolni. Riszpekt.
"Szórakoztatni a horrorrajongókat."
ez együtt a légifelvétel kiemelésével viccesen hangzik :)
elismerem, az újkeletű "horrorok" között megállná a helyét, de nem, egyszerűen a nyúlásokat csapnivalóan helyezi el, nem áll össze, és tény, nem voltak gagyi párbeszédek, de így a karakterek bemutatása is igen gyengére sikeredett, mármint, egy mészárlós filmben oks, hukerz, csak legyenek gyilokok, no de ez a film pont ez az, hogy a feszültségre is megpróbál rátámaszkodni, de pont akkor, mikor nem is tudsz izgulni még a karakterekért, mert igazából alig tudsz róluk vmit, nem tudsz azonosulni velük, nincs kötődés
de persze, jöhetnek az ellenérvek, akinek tetszett, nyugodtan éltesse, egy kritika alapján meg ha vki nem néz meg egy filmet, az magára vessen, mint látható, pont ellentétesen láthatja két ember a részleteket is :)
Nem fogok vitára szállni veled, mert a film ugyan nekem nagyon tetszett, de tiszteletben tartom a véleményed. (Igaz nem értem mi a bajod azzal a légifelvétellel. :D) Igazad van nincsenek bemutatva a karakterek, a nyúlások is nyilvánvalóak, de tartom véleményem. Én baromi jól szórakoztam rajta, és ha nem ez a célja egy filmnek akkor nemtudom hogy micsoda. Szóval nem a kritikádat kritizáltam, csak sajnos tudom hogy sokan elolvassák, látják eléggé lehúztad, és ennyi nem adnak neki esélyt. Ezért ítam hogy legyen ellenvélemény is. (Persze ha valami kedvencemet húznád le hajlandó lennék itt hetekig fröcsögni. :D)
ó, félre ne érts, nem vitázni akartam :)
Jemennél a pont! A Hálózsákon ott a képregény. Én követtem el a beírást. És mivel nem láttam még a filmet, így csak a képregényről pár szót, címszavakban (na a végére rájöttem, hogy ezt nem tudtam betartani ;))
- a sztori ugyan befejezett, mert eljön annak a címben emlegetett 30 napnak a vége, de azért van jópár elvarratlan szál, amiket a későbbi képregények (The Dark Days (most kezdődött el a Zsákon is, Tomgrey tolmácsolásában) és a Return To Burrows) kicsit azért kibogoz
- a képregény a maga idejében hatalmas durranás volt, és azért erről szerintem nem az azóta kultfigurává vált Steve Niles története tehetett, hanem az a Ben Templesmith, aki valami hihetetlen vibráló és zavarbaejtő képi világot varázsolt a történet köré. Aki látta már a képregényt, azok általában két dolgot mondanak, vagy baromira megragadja őket vagy iszonyat rondának tartják. Nincsenek benne igazán szépen kidolgozott alakok, és még a klasszikus anatómiára sem nagyon figyelt a rajzoló, de valahogy az egész mégis akkoriban hihetetlen egyedi és zavarba ejtő volt. Nem volt sehol egy éles körvonal, az egész hihetetlen sötét és elmosódott volt. Akkoriban (2003-at írtunk akkor) nem igazán volt szokás Amerikában ez a stílus. Jellemzően nem is vállalta fel egyik nagy képregénykiadó sem (bár nem vagyok teljesen biztos benne, hogy Niles és Templesmith körbejárta-e a nagyokat), így ez a képregény az IDW Publishing kiadó gondozásában jelent meg és azóta is a 30 Days Of Night franchise (mert mára már jó egy tucat történet van, ami erre a világra épül) az egyik zászlóshajója az IDW-nek.
Szóval a képregény kult státuszban van, pedig még csak 4 éves a szentem. Hogy a film milyen lett, még nem tudom, de félek, hogy az én képregényfeldolgozás szentháromságomat (A holló (Brandon Lee - kizárólag csak az első rész!), Kárhozat útja (igen! Az a Kárhozat útja, amiben Tom Hanks játszik a Thompson gitáron), A pokolból (Johnny Depp zseniáááááális) - igen! annak ellenére, hogy nagyon jó lett, nálam a Sin City csak a negyedik ;) nem fogja megszorongatni.
akkor bizony tényleg nem az én stílusom, ha rajzilag ilyen, még az is lehet, hogy anno bele is futottam, csak rögtön otthagytam, mint azt általában sokszor teszem, ha nem jön be rajzilag, de majd belenézek azért valamikor, mert tényleg jó lenne végre tudni, hogy mint átdolgozás, ténylegesen milyen lett :D
igazából, mint képregényfeldolgozás, nekem a hellboy jött be ilyen szempontból, mivel nagyon utáltam a képregényt :D iszonyat ronda, kész öröm volt a filmre nézni (a második rész első plakátja is mignola rajz volt, hányok tőle egyszerűen) :D a rajzfilmek ebből a szempontból még jobban, hiszen sokat is merítettek a comic storyjaiból
a sin city sem tartozott a kedvenceim közé, de a film sem annyira, a from hell viszont tényleg jó lett
Én elvből előre helyezem az elolvasandó listámon azokat a képregényeket amiknek csúnya vagy szokatlan rajzolása van, mivel manapság a szép rajz a tartalom rovására megy ez mostanában a kiadók üzlet politikája: "Legyenek benne cicik, vagány meg látványos akcíók és hú de szépen kidolgozott alakok, hogy vannak-e jó karakterek meg történet ugyan már kit érdekel?" A képregénypiac is kezd "Hoolywodosodni" :(
hát nemtom, y the last man és walking dead is rendesen meg van csinálva amellett h ütnek
azért ezt nem igazán mondanám, vannak még mindig színvonalas comicok, amik nem is csúnyák, pl. devi, grimm fairy tales, stb. vagy ugyebár ott a buffy s8, hogy relatíve újabbak közül említsek párat, bár teszem hozzá, Whedon írását akkor is kiolvasnám, ha én rajzolnám a képeket :DD (gyk. közöm nincs a rajzoláshoz:)
és ugyanakkor régen is voltak csak külsőre menő comicok, mint ahogy filmek is
Persze vannak csak mostanában egyre kevesebb.Pl.: Az Y the last man se mai gyerek.
A felnyírt frizura nekem is feltünt. :)
szánalmasnak tartom h igy rágalmazátok a filmet,örülhetnétek hogy legalább még egy horrorar bővült a film világ,bezzeg ha magyarok csinálrák volna akkor "huu dejjó..nem semmii fejlödünk.."az ööszes vámpiros film közül ez volt a legjobb!
Magánvélemény!
9/10
Meg is mondom miért:
1. Lizadal egyetértek hogy végre VÉGRE egy horror, amit nem 13 éveseknek akarnak eladni, hogy legyen bevétel, hanem réteghorror. El kell dönteni mit akarsz nézni - ha kritikát irok egy szerelmes filmről, úhy h horrorfan vagyok, akkor valszeg énis max 3/10 -et adok, nyitásnak behúzom azzal, h pl. nincs vér. Ember, el kell találni a kategóriád.
2. Manipuláció. Igaz az egész filmben csak 2 helyen + 1 említésszinten, de legalább volt benne, ami lényegi eleme egy vámpírfilmnek. A magasztalt Cranpenterünk EZT a lényegi elemet, hogy a vámpírok manipulálják az ebereket - alapból h elhitessék nem léteznek, apaltézise egy jó vámpírfilmnek. Vicces, hogy a Penge is próbálkozott ezzel. nem is xarul, hisz ott modernizálták a vámpírokat (bankárok, stb ), míg itt csak annyira tejedt ki az eszük h áldozattal hajtasanak fel áldozatot maguknak.
3. Vér mennyisége és elosztása - abszólúte nem mindegy, mert ebből látszik, hogy az alkotók mennyi energiát feccültek bele hogy megértsék az erejüket a természettfelettieknek, ez 80%osan van megvalósítva a filmben, negatívum, h néha sok.
4. Képi világ: tökéletesen illeszkedő, "Elegáns mint egy vámpír" illik. DE néha megtörölhették volna a szájukat evés után.
5. Terjeszkedés. Ideje h tisztában vannak a képességeikkel, és erre figyelnek is "Távolítsátok el a fejeket, nem változtatunk át senkit". ! Érdekes. Eddigi filmekben ez nem volt cél.
Összességében egy remek szórakoztatást nyújtó film volt, minden horrorrajongónak ajánlom, akinek elege van a Drakula2000 féle szemetekből, ahol a film végét az első 10 percből megmondom.
Pozitívum:
Majdnem tökéletesen visszaadja a képregényt.
Negatívum:
Kimaradt a filmből a képregény legviccesebb figurája a néger anyó és fiacskája.:)
Ma jöttem rá, hogy ez a film nekem kimaradt, úgyhogy gyorsan be is pótoltam.
Nem vagyok horror-ínyenc, de azt kell mondjam, ez kifejezetten tetszett.
Tetszett hogy nem vigyázott az idegesítő korlátokkal (mint pl. gyerek nem hal meg soha, stb), és voltak tocsogósan véres jelentek.
Egyáltalán nem keveseltem ezeket - ha több lett volna, számomra öncélú fröcsögéssé vált volna az egész. Ez így volt jó - se túl sok, se túl kevés.
Végig fenntartotta bennem a hangulatot, főleg, hogy megkímélt a giccses párbeszédektől, és a hangulatgyilkos érzelgősködéstől. Egyszóval nemhogy horroron, de egyáltalán filmen is nagyon régen szórakoztam ilyen jól.
ki jött már DVD-n mert kéne nekem tetszik
MoST ez nem lesz DVD-n vagy mi van? :( tavaly volt mozikban és még most sincs? mikor lesz?
Nem tudom miért baj az, ha egy vámpíros filmben fröcsög a vér?! Miért kell, egy majdnem trash horrornak ,kidolgozott szereplőstáb!? Miért kell egy filmet minduntalan valami kult, klasszikus esetleg, mint most, a képregényhez hasonlítani?!
Miért nem lehet hátradőlni, és csak élvezni?
Ez meghal, ez nem..ennek a karja hiányzik..ez pedig szenved. Horrorról van szó. És ez kifejezetten az volt. Nem kell mindig a hátunkmögöttegyhelybenállóhullaszínűszakadtruhásnénikre koncentrálni.
Ja, és még egy:
"Melyik volt az a bátor fodrász, aki elég közel merészkedett hozzá, hogy felnyírja a haját?"
Olvasd el a Vampire: Masquerade c. szerepjátékot, és rájössz egy-két dologra még ezenkívül...
engem azért érdekelt volna h honnan is jöttek ezek a vámpírok. meg egyáltalán mit szerettek volna... akit odabilincseltek a cellaajtóhoz azis közülük való volt vagymi? utálom ha vmi nincs rendesen elmagyarázva csak jönnek gyilkolnak aztán végén mindenki azt képzel amit akar..:S eccernézős, pedig eleinte jónak tűnt.
Megkérem a kedves olvasókat, hogy e kritika alapján NE ítéljék meg a filmet. Sokat foglalkozom filmekkel és filmkritikákkal, ráadásul szigorúan értékelem a filmeket(azt mondják, túlságosan is), de ennek a filmnek sokkal, de sokkal több előnye van, mint hátránya.
A cikk írója rendelkezik a kellő rálátással, semmi kétség, csupán szeretnék felhozni egy-két pozitívumot.
Először is ezen film és a Dolog közt annyi a hasonlóság, hogy mindkettő az Északi-sarkon játszódik és pont. Sablonokat manapság már minden filmre ráhúzhatun, ez viszont SEMMI ÚJAT NEM AKART MUTATNI. A történet valóban kidolgozatlan, a karakterekkel kapcsolatban is igaza van a cikkírónak, de azt másodszorra is említsük meg, hogy a színészek jók és igenis, vannak valódi érzelmeik.
Ami tetszett, hogy nem jellemzők a hülye párbeszédek, nem vitték túlzásba a CGI-t, nem nagyon vannak benne logikátlan jelenetek és jórészben azért tudunk azonosulni a karakterekkel. A vizuális trükkök szerintem nagyon jók és realisztikusak (végre nem egy csapással ütik le valakinek a fejét:-).
A vége egyébként nem rossz ötlet, szerintem a kivitelezést rontották el(Hollywood megint közbeszólt) és hát igen, honnan a francból jöttek ezek a vámpírok? Csak annyit tudunk meg, hogy utálják az embereket és terjeszkedni akarnak. De miért pont Északról? Semmi válasz.
A forgatókönyv szerintem úgy nézhetett ki, mint egy hatodik osztályos egyoldalas fogalmazása, de ebbe ne menjünk bele, mert nem értek hozzá.A forgatókönyv hiányosságai mellett Én hiányoltam még apró ötleteket, amik még izgalmassá tehették volna a filmet.Viszont előnyére vált, hogy nem sütötték el benne a lámpás sablonokat, kihasználva, hogy a vámpírok menekülnek a fénytől. Láttunk ilyet már a Darkness falls című borzalomban, meg a 22 évente sötétségben. Azért mondom, ez a film nem megteremtette a saját atmoszféráját és nem feltétlenül lopott máshonnan, inkább csak a műfaji kihasználtság fedhetetlen jelei látszódnak rajta.
Tudom, hogy gyenge érv, de nézzünk már körül a mai amerikai horrorfilmgyártás terén. Ez azért nyújtott valami mást hülye, sikoltozó cicababákon, meg gagyi félelemkeltési eszközök klisésorozatán kívül.
Egyszer mindenképp ajánlom.
Már több, mint 1 éve birtokomban volt a film, de valahogy elkeveredett és csak most néztem meg. Tetszett!
Szerintem szórakoztató, a célnak bőven megfelel, nem több, de nem is kevesebb, azt gondolom felesleges túlreagálni bizonyos kisebb-nagyobb negatívumokat ebben a helyzetben! A Dolog egy időtálló klasszikus, ez nem tűnik annak, de simán nézhető!
Egy jó film a maga kategóriájában.
Tegnap én is megnéztem. Már nem tudom hány perces, de a film utolsó 40 percéig untam magam, utána volt egy kis fröcsögő akció, de semmi normálisabb történet... Na meg a kamerarángatások a vérengzéseknél... Megérdemli a 3 pontot, nálam biztos nem lesz újranéző soha.
Viszont volt az a rövid jelenet, amikor a fehér havon felülről mutatták a vámpírokat a vértócsákkal, ez illetve a hintás rész tetszett :D