A BAFTA jelöltjei

Bár 2020 nem volt a legjobb év, de a gép nem állhat le, és azért jó pár filmet bemutattak, így az Oscar előtt még lesz egy BAFTA is, ami az angol filmes akadémia jelöltjeit jelenti. Általában kicsit korrektebb szokott lenni, mint az amerikai felhozatal. Annyira azért nem hoztak lázba a listák, pedig már jó pár filmet láttam belőlük.

Tavalyról tehát ezek a filmek esélyesek a díjra:

Legjobb

  • THE FATHER – Philippe Carcassonne, Jean-Louis Livi, David Parfitt
  • THE MAURITANIAN – TBC
  • NOMADLAND – Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Ben Browning, Emerald Fennell, Ashley Fox, Josey McNamara
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Stuart Besser, Marc Platt

Legjobb angol

  • CALM WITH HORSES – Nick Rowland, Daniel Emmerson, Joe Murtagh
  • THE DIG – Simon Stone, Gabrielle Tana, Moira Buffini
  • THE FATHER – Florian Zeller, Philippe Carcassone, Jean-Louis Livi, David Parfitt, Christopher Hampton
  • HIS HOUSE – Remi Weekes, Martin Gentles, Edward Kings, Roy Lee
  • LIMBO – Ben Sharrock, Irune Gurtubai, Angus Lamont
  • THE MAURITANIAN – Kevin Macdonald, Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
  • MOGUL MOWGLI – Bassam Tariq, Riz Ahmed, Thomas Benski, Bennett McGhee
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Emerald Fennell, Ben Browning, Ashley Fox, Josey McNamara
  • ROCKS – Sarah Gavron, Ameenah Ayub Allen, Faye Ward, Theresa Ikoko, Claire Wilson
  • SAINT MAUD – Rose Glass, Andrea Cornwell, Oliver Kassman

Legjobb angol újonc tehetség

  • HIS HOUSE – Remi Weekes (Writer/Director)
  • LIMBO – Ben Sharrock (Writer/Director), Irune Gurtubai (Producer) [also produced by Angus Lamont]
  • MOFFIE – Jack Sidey (Writer/Producer) [also written by Oliver Hermanus and produced by Eric Abraham]
  • ROCKS – Theresa Ikoko, Claire Wilson (Writers)
  • SAINT MAUD – Rose Glass (Writer/Director), Oliver Kassman (Producer) [also produced by Andrea Cornwell]

Idegen nyelvű film

  • ANOTHER ROUND – Thomas Vinterberg, Sisse Graum Jørgensen
  • DEAR COMRADES! – Andrei Konchalovsky, Alisher Usmanov
  • LES MISÉRABLES – Ladj Ly
  • MINARI – Lee Isaac Chung, Christina Oh
  • QUO VADIS, AIDA? – Jasmila Žbanić, Damir Ibrahimovich

Doku

  • COLLECTIVE – Alexander Nanau
  • DAVID ATTENBOROUGH: A LIFE ON OUR PLANET – Alastair Fothergill, Jonnie Hughes, Keith Scholey
  • THE DISSIDENT – Bryan Fogel, Thor Halvorssen
  • MY OCTOPUS TEACHER – Pippa Ehrlich, James Reed, Craig Foster
  • THE SOCIAL DILEMMA – Jeff Orlowski, Larissa Rhodes

Animációs film

  • ONWARD – Dan Scanlon, Kori Rae
  • SOUL – Pete Docter, Dana Murray
  • WOLFWALKERS – Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young

Rendező

  • ANOTHER ROUND – Thomas Vinterberg
  • BABYTEETH – Shannon Murphy
  • MINARI – Lee Isaac Chung
  • NOMADLAND – Chloé Zhao
  • QUO VADIS, AIDA? – Jasmila Žbanić
  • ROCKS – Sarah Gavron

Eredeti forgatókönyv

  • ANOTHER ROUND – Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
  • MANK – Jack Fincher
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Emerald Fennell
  • ROCKS – Theresa Ikoko, Claire Wilson
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Aaron Sorkin

Adaptált forgatókönyv

  • THE DIG – Moira Buffini
  • THE FATHER – Christopher Hampton, Florian Zeller
  • THE MAURITANIAN – Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
  • NOMADLAND – Chloé Zhao
  • THE WHITE TIGER – Ramin Bahrani

Főszereplőnő

  • BUKKY BAKRAY – Rocks
  • RADHA BLANK – The Forty-Year-Old Version
  • VANESSA KIRBY – Pieces of a Woman
  • FRANCES McDORMAND – Nomadland
  • WUNMI MOSAKU – His House
  • ALFRE WOODARD – Clemency

Főszereplő

  • RIZ AHMED – Sound of Metal
  • CHADWICK BOSEMAN – Ma Rainey’s Black Bottom
  • ADARSH GOURAV – The White Tiger
  • ANTHONY HOPKINS – The Father
  • MADS MIKKELSEN – Another Round
  • TAHAR RAHIM – The Mauritanian

Mellékszereplőnő

  • NIAMH ALGAR – Calm With Horses
  • KOSAR ALI – Rocks
  • MARIA BAKALOVA – Borat Subsequent Moviefilm
  • DOMINIQUE FISHBACK – Judas and the Black Messiah
  • ASHLEY MADEKWE – County Lines
  • YUH-JUNG YOUN – Minari

Mellékszereplő

  • DANIEL KALUUYA – Judas and the Black Messiah
  • BARRY KEOGHAN – Calm With Horses
  • ALAN KIM – Minari
  • LESLIE ODOM JR. – One Night in Miami…
  • CLARKE PETERS – Da 5 Bloods
  • PAUL RACI – Sound of Metal

Filmzene

  • MANK – Trent Reznor, Atticus Ross
  • MINARI – Emile Mosseri
  • NEWS OF THE WORLD – James Newton Howard
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Anthony Willis
  • SOUL – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross

CASTING

  • CALM WITH HORSES – Shaheen Baig
  • JUDAS AND THE BLACK MESSIAH – Alexa L. Fogel
  • MINARI – Julia Kim
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Lindsay Graham Ahanonu, Mary Vernieu
  • ROCKS – Lucy Pardee

Fényképezés

  • JUDAS AND THE BLACK MESSIAH – Sean Bobbitt
  • MANK – Erik Messerschmidt
  • THE MAURITANIAN – Alwin H. Küchler
  • NEWS OF THE WORLD – Dariusz Wolski
  • NOMADLAND – Joshua James Richards

Vágás

  • THE FATHER – Yorgos Lamprinos
  • NOMADLAND – Chloé Zhao
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Frédéric Thoraval
  • SOUND OF METAL – Mikkel E.G. Nielsen
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Alan Baumgarten

PRODUCTION DESIGN

  • THE DIG – Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
  • THE FATHER – Peter Francis, Cathy Featherstone
  • MANK – Donald Graham Burt, Jan Pascale
  • NEWS OF THE WORLD – David Crank, Elizabeth Keenan
  • REBECCA – Sarah Greenwood, Katie Spencer

COSTUME DESIGN

  • AMMONITE – Michael O’Connor
  • THE DIG – Alice Babidge
  • EMMA – Alexandra Byrne
  • MA RAINEY’S BLACK BOTTOM – Ann Roth
  • MANK – Trish Summerville

MAKE UP & HAIR

  • THE DIG – Jenny Shircore
  • HILLBILLY ELEGY – Patricia Dehaney, Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle
  • MA RAINEY’S BLACK BOTTOM – Matiki Anoff, Larry M. Cherry, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal
  • MANK – Kimberley Spiteri, Gigi Williams
  • PINOCCHIO – Mark Coulier

HANG

  • GREYHOUND – TBC
  • NEWS OF THE WORLD – Michael Fentum, William Miller, Mike Prestwood Smith, John Pritchett, Oliver Tarney
  • NOMADLAND – Sergio Diaz, Zach Seivers, M. Wolf Snyder
  • SOUL – Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker
  • SOUND OF METAL – Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés, Michelle Couttolenc

Trükkök

  • GREYHOUND – Pete Bebb, Nathan McGuinness, Sebastian von Overheidt
  • THE MIDNIGHT SKY – Matt Kasmir, Chris Lawrence, David Watkins
  • MULAN – Sean Faden, Steve Ingram, Anders Langlands, Seth Maury
  • THE ONE AND ONLY IVAN – Santiago Colomo Martinez, Nick Davis, Greg Fisher
  • TENET – Scott Fisher, Andrew Jackson, Andrew Lockley

Angol animációs rövidfilm

  • THE FIRE NEXT TIME – Renaldho Pelle, Yanling Wang, Kerry Jade Kolbe
  • THE OWL AND THE PUSSYCAT – Mole Hill, Laura Duncalf
  • THE SONG OF A LOST BOY – Daniel Quirke, Jamie MacDonald, Brid Arnstein
human
írta
2021. 03. 09. 19:13
megjelenés
3
hozzászolás


3 hozzászólás a “A BAFTA jelöltjei” bejegyzéshez

  1. A Nomadland csak engem nem hoz lázba?

    Sorkinról meg ahogy nézem, idén sem nagyon akarnak tudomást venni rendezőként :(

    meg ha csak production design, Rebecca mit keres a jelöltek között? Nekem az jobban bántotta a szemem, mint a promising young woman, de tény hogy utóbbi kicsit túlértékelt lett..azt hittem a Chicago 7-t fogják így éltetni

  2. Legjobb filmből láttam 1et, míg a dokuból meg 2őt. Hát ezen meglepődtem. :D

    Another Round meg megérdemli az összes jelölést.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.