A BAFTA győztesei

Idén annyira nem érdekeltek a díjak, hogy csak most pótolom a 2 hete átadott angol filmakadémiai díjat. Sorry. Ide az Oscar mellé elfér, hogy a szigetországban, ahol sokszor értelmesebben adják ki a díjakat, ki söpörte be idén (azért most nagy eltérés nem várható, kb. 15 film volt nagy díjakra esélyes) . Otthagytam mellettük, hogy kiket győztek le.

Legjobb

  • THE FATHER – Philippe Carcassonne, Jean-Louis Livi, David Parfitt
  • THE MAURITANIAN – TBC
  • *GYŐZTES* NOMADLAND – Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Ben Browning, Emerald Fennell, Ashley Fox, Josey McNamara
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Stuart Besser, Marc Platt

Legjobb angol

  • CALM WITH HORSES – Nick Rowland, Daniel Emmerson, Joe Murtagh
  • THE DIG – Simon Stone, Gabrielle Tana, Moira Buffini
  • THE FATHER – Florian Zeller, Philippe Carcassone, Jean-Louis Livi, David Parfitt, Christopher Hampton
  • HIS HOUSE – Remi Weekes, Martin Gentles, Edward Kings, Roy Lee
  • LIMBO – Ben Sharrock, Irune Gurtubai, Angus Lamont
  • THE MAURITANIAN – Kevin Macdonald, Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
  • MOGUL MOWGLI – Bassam Tariq, Riz Ahmed, Thomas Benski, Bennett McGhee
  • *GYŐZTES* PROMISING YOUNG WOMAN – Emerald Fennell, Ben Browning, Ashley Fox, Josey McNamara
  • ROCKS – Sarah Gavron, Ameenah Ayub Allen, Faye Ward, Theresa Ikoko, Claire Wilson
  • SAINT MAUD – Rose Glass, Andrea Cornwell, Oliver Kassman

Legjobb angol újonc tehetség

  • *GYŐZTES* HIS HOUSE – Remi Weekes (Writer/Director)
  • LIMBO – Ben Sharrock (Writer/Director), Irune Gurtubai (Producer) [also produced by Angus Lamont]
  • MOFFIE – Jack Sidey (Writer/Producer) [also written by Oliver Hermanus and produced by Eric Abraham]
  • ROCKS – Theresa Ikoko, Claire Wilson (Writers)
  • SAINT MAUD – Rose Glass (Writer/Director), Oliver Kassman (Producer) [also produced by Andrea Cornwell]

Idegen nyelvű film

  • *GYŐZTES* ANOTHER ROUND – Thomas Vinterberg, Sisse Graum Jørgensen
  • DEAR COMRADES! – Andrei Konchalovsky, Alisher Usmanov
  • LES MISÉRABLES – Ladj Ly
  • MINARI – Lee Isaac Chung, Christina Oh
  • QUO VADIS, AIDA? – Jasmila Žbanić, Damir Ibrahimovich

Doku

  • COLLECTIVE – Alexander Nanau
  • DAVID ATTENBOROUGH: A LIFE ON OUR PLANET – Alastair Fothergill, Jonnie Hughes, Keith Scholey
  • THE DISSIDENT – Bryan Fogel, Thor Halvorssen
  • *GYŐZTES* MY OCTOPUS TEACHER – Pippa Ehrlich, James Reed, Craig Foster
  • THE SOCIAL DILEMMA – Jeff Orlowski, Larissa Rhodes

Animációs film

  • ONWARD – Dan Scanlon, Kori Rae
  • *GYŐZTES* SOUL – Pete Docter, Dana Murray
  • WOLFWALKERS – Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young

Rendező

  • ANOTHER ROUND – Thomas Vinterberg
  • BABYTEETH – Shannon Murphy
  • MINARI – Lee Isaac Chung
  • *GYŐZTES* NOMADLAND – Chloé Zhao
  • QUO VADIS, AIDA? – Jasmila Žbanić
  • ROCKS – Sarah Gavron

Eredeti forgatókönyv

  • ANOTHER ROUND – Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
  • MANK – Jack Fincher
  • *GYŐZTES* PROMISING YOUNG WOMAN – Emerald Fennell
  • ROCKS – Theresa Ikoko, Claire Wilson
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Aaron Sorkin

Adaptált forgatókönyv

  • THE DIG – Moira Buffini
  • *GYŐZTES* THE FATHER – Christopher Hampton, Florian Zeller
  • THE MAURITANIAN – Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
  • NOMADLAND – Chloé Zhao
  • THE WHITE TIGER – Ramin Bahrani

Főszereplőnő

  • BUKKY BAKRAY – Rocks
  • RADHA BLANK – The Forty-Year-Old Version
  • VANESSA KIRBY – Pieces of a Woman
  • *GYŐZTES* FRANCES McDORMAND – Nomadland
  • WUNMI MOSAKU – His House
  • ALFRE WOODARD – Clemency

Főszereplő

  • RIZ AHMED – Sound of Metal
  • CHADWICK BOSEMAN – Ma Rainey’s Black Bottom
  • ADARSH GOURAV – The White Tiger
  • *GYŐZTES* ANTHONY HOPKINS – The Father
  • MADS MIKKELSEN – Another Round
  • TAHAR RAHIM – The Mauritanian

Mellékszereplőnő

  • NIAMH ALGAR – Calm With Horses
  • KOSAR ALI – Rocks
  • MARIA BAKALOVA – Borat Subsequent Moviefilm
  • DOMINIQUE FISHBACK – Judas and the Black Messiah
  • ASHLEY MADEKWE – County Lines
  • *GYŐZTES* YUH-JUNG YOUN – Minari

Mellékszereplő

  • *GYŐZTES* DANIEL KALUUYA – Judas and the Black Messiah
  • BARRY KEOGHAN – Calm With Horses
  • ALAN KIM – Minari
  • LESLIE ODOM JR. – One Night in Miami…
  • CLARKE PETERS – Da 5 Bloods
  • PAUL RACI – Sound of Metal

Filmzene

  • MANK – Trent Reznor, Atticus Ross
  • MINARI – Emile Mosseri
  • NEWS OF THE WORLD – James Newton Howard
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Anthony Willis
  • *GYŐZTES* SOUL – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross

CASTING

  • CALM WITH HORSES – Shaheen Baig
  • JUDAS AND THE BLACK MESSIAH – Alexa L. Fogel
  • MINARI – Julia Kim
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Lindsay Graham Ahanonu, Mary Vernieu
  • *GYŐZTES* ROCKS – Lucy Pardee

Fényképezés

  • JUDAS AND THE BLACK MESSIAH – Sean Bobbitt
  • MANK – Erik Messerschmidt
  • THE MAURITANIAN – Alwin H. Küchler
  • NEWS OF THE WORLD – Dariusz Wolski
  • *GYŐZTES* NOMADLAND – Joshua James Richards

Vágás

  • THE FATHER – Yorgos Lamprinos
  • NOMADLAND – Chloé Zhao
  • PROMISING YOUNG WOMAN – Frédéric Thoraval
  • *GYŐZTES* SOUND OF METAL – Mikkel E.G. Nielsen
  • THE TRIAL OF THE CHICAGO 7 – Alan Baumgarten

PRODUCTION DESIGN

  • THE DIG – Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
  • THE FATHER – Peter Francis, Cathy Featherstone
  • *GYŐZTES* MANK – Donald Graham Burt, Jan Pascale
  • NEWS OF THE WORLD – David Crank, Elizabeth Keenan
  • REBECCA – Sarah Greenwood, Katie Spencer

COSTUME DESIGN

  • AMMONITE – Michael O’Connor
  • THE DIG – Alice Babidge
  • EMMA – Alexandra Byrne
  • *GYŐZTES* MA RAINEY’S BLACK BOTTOM – Ann Roth
  • MANK – Trish Summerville

MAKE UP & HAIR

  • THE DIG – Jenny Shircore
  • HILLBILLY ELEGY – Patricia Dehaney, Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle
  • *GYŐZTES* MA RAINEY’S BLACK BOTTOM – Matiki Anoff, Larry M. Cherry, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal
  • MANK – Kimberley Spiteri, Gigi Williams
  • PINOCCHIO – Mark Coulier

HANG

  • GREYHOUND – TBC
  • NEWS OF THE WORLD – Michael Fentum, William Miller, Mike Prestwood Smith, John Pritchett, Oliver Tarney
  • NOMADLAND – Sergio Diaz, Zach Seivers, M. Wolf Snyder
  • SOUL – Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker
  • *GYŐZTES* SOUND OF METAL – Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés, Michelle Couttolenc

Trükkök

  • GREYHOUND – Pete Bebb, Nathan McGuinness, Sebastian von Overheidt
  • THE MIDNIGHT SKY – Matt Kasmir, Chris Lawrence, David Watkins
  • MULAN – Sean Faden, Steve Ingram, Anders Langlands, Seth Maury
  • THE ONE AND ONLY IVAN – Santiago Colomo Martinez, Nick Davis, Greg Fisher
  • *GYŐZTES* TENET – Scott Fisher, Andrew Jackson, Andrew Lockley

Angol animációs rövidfilm

  • THE FIRE NEXT TIME – Renaldho Pelle, Yanling Wang, Kerry Jade Kolbe
  • *GYŐZTES* THE OWL AND THE PUSSYCAT – Mole Hill, Laura Duncalf
  • THE SONG OF A LOST BOY – Daniel Quirke, Jamie MacDonald, Brid Arnstein
human
írta
2021. 04. 26. 03:03
megjelenés
3
hozzászolás


3 hozzászólás a “A BAFTA győztesei” bejegyzéshez

  1. Most nézem, hogy kb 90%-ban azonos az Oscar-díjjal. A fő kategóriában minden stimmel.

    Mikor kijött a győztes lista néztem IMDB-n, de így Oscar után meglepő a szinte maradéktalan átfedés. ☺

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.