15 hozzászólás a “Az Indiana Jones and the Dial of Destiny új előzetese” bejegyzéshez

  1. fuu, emberek. légyszi, légyszi, légyszi ne rontsák el úgy, ahogy az előzőt. nagyon úgy néz ki, hogy körbeér a sztori, szeretném tényleg, ha normálisan el tudnák búcsúztatni a legelső igazi filmhősömet, ha már muszáj volt megint előrángatni.

    az Indiana Jones volt meg először VHS-en, még a Star Warsok előtt. én fizettem saját pénzemen!

    nem néz ki rosszul, nem olyan lélektelen műanyag, mint a negyedik. ennyiből legalábbis és ha már monitoron normális a látvány, akkor a moziban jó lesz.

    nagyon izgulok.

  2. Pont azt a filmet folytatják, ahol a harmadik rész nagyon jó kiszállási pont volt.

  3. Amire sosem tippeltem volna, hogy egyszer az Indiana Jones főtémát a Rolling Stones-szal keverve hallom. :-) Ez az előzetes nekem nagyon tetszik.

  4. Első előzetesnél jobb de még mindig nem vagyok meggyőzve hogy ez jó lesz, remélem nem sokat fog akciózni Ford, mert már az előzetesben is kínos volt ahogy a 80 éves Indy verekszik.
    Én kifejezetten szerettem a Kristálykoponyát, szóval csak bizom benne hogy nem olyan lesz mint a 3-ik rész ugyanis Sean Connerytől a falra másztam abban a filmben.

  5. Ha már kalandfilm és vágytok az érzésre, nyilván nem ekkora büdzséből, de a Dungeons most a mozikban megéri a mozijegy árát. Ilyenkor is lehet szavazni a pénzetekkel.

    Indy tekintetében meg nagyon remélem, hogy szép lezárást kap a karakter, megérdemelné.

  6. Szerintem egy dolgot felejtettek el a készítők.

    Az ilyen típusú kalandfilmek nagyon fontos összetevője a kor, amelyben játszódik.
    Legyen távoli, de ismerős, mégis valahogy misztikus. Ugyanakkor kicsit – és ez hangsúlyos – kicsit már jelen van a modernitás is.
    Ez pedig a II. világháború előtti kor. A 19. század második fele (pl. Nemo kapitány), és a 20. első fele (pl. A múmia). Nem véletlen, hogy az ilyesfajta könyvek és kalandfilmek nagy része ebben az időszakban játszódik.

    Teljességében még nem felfedezett világ: ez kulcsfontosságú elem, hiszen csak így élhető át igazán az, hogy van még valahol valami, amit nem ismernek, nem találtak meg. A világ akkoriban sokkal nagyobbnak tűnt. Távoli gyarmatok, sivatagok, dzsungelek mélyén rejtőzik a titok, ahová csak nagy nehézségek árán lehet eljutni. Nem helikopterrel, meg műholdas nyomkövetéssel stb.
    Az emberek többsége számára 1945 után kezdődik egy új világ, a “modern kor”. A tudomány stb. stb. korszaka. Nincsenek már – ilyen jellegű – nagy titkok. És ez a két dolog így ellentétben áll egymással. Ókori titkos tárgy vs metróban menekülés (lóval).

    Sajnos emiatt az űrkorszak az ilyesfajta kalandok számára nem alkalmas – szerintem. Vagyis számomra.

    Az Indy-trilógia első három része is ezért működött olyan jól, és a 4. már kevésbé. A 4-ben nem az volt a baj, hogy Indy egy hűtőben repült, hanem, hogy maga az atombomba nem illett bele a képbe.

    És akkor most itt az űrhajózás és hozzá egy misztikus, ősi titok. Számomra ez olyan ellentmondás, ami tönkrevágja egy ilyen típusú kalandfilm hangulatát.

    Talán valahol mégis érezték a készítők, nem véletlenül viszik vissza a cselekményt a múltba (az öreg Indy egy náci repülőgépből ugrik ki a lánnyal).

    Arról már nem is beszélve, hogy újfent a nácik az ellenség. 5 filmből harmadik alkalommal. Sírnivaló ötlettelenség és/vagy biztonsági játék.
    (Mondjuk ezt a Dinsey-féle Lucasfilm kapcsán megszokhattuk.)
    “Kígyók. Miért éppen kígyók?” A Frigyládából vett mondás most inkább így szól: “Nácik. Miért éppen nácik?” Hát igen. Itt aztán már nem kell árnyalni a gonosz karaktereket és motivációjukat. És a nézőknek sem kell töprengenie, hogy milyenek lesznek a gonoszok és vajh’ mit is akarnak.
    Mennyivel egzotikusabb volt a Végzet Templomának Indiájában lenni. Na, az nem mindennapi helyszíne volt egy kalandfilmenek. (És igen, szerintem a Kereszteslovag is biztonsági játék volt. Jól sikerült legalább, de az volt.)

    Látványos a trailer, de ez a két pont számomra nagy súllyal esik latba, és emiatt igencsak hátrányból indul a film.

    Egyszóval a magam részéről szkeptikus vagyok. Persze kívánom, hogy ne legyen igazam. Meglátjuk.

  7. Na, szóval 88ezer évesen eljátszani Forddal a szerepet, megCGI-olni és a többi egyértelműen rókabőr, nem túl időtálló és sehogy sem illeszkedik az eredeti trilógia képi és hangulati világába. A stúdió biztosan jól jár, a filmnézők és a filmtörténelem már kevésbé garantáltan.
    Ezzel együtt nem is tűnik olyan rossznak (mint a 4, főleg utólag), egy kalappal az öregnek meg nekünk a jó szórakozáshoz!

  8. En azt érzem sokat tanultak a 4. rész hibáiból, a plakáttól kezdve majdnem minden harmadik vagókep apró kis fan sercice, tele kikacsintásokkal az első 3-ra. csak ne essenek vbele egy SW hibába ahol tényleg copy paste volt az utolsó trilógia.

  9. A pacival a metróban jelenet nem lett jobb, de amúgy továbbra is kiválónak ígérkezik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.