Egy animációs csoda, ami veszettül elkapott. Akartam legalább egy rövid posztot róla még a holnapi Oscar gála előtt, bár szerintem nem ez fog nyerni az animációsok között, mivel a kihívó The Wild Robot is remek, de ha mégis a Flow húzza be, akkor feldobja majd az éjszakám, mivel egyértelműen ennek drukkolok.

A történet ugye röviden annyi, hogy egy macska menekül az árhullám elől, és eközben más állatokra bukkan: van aki csak hangos közülük, és van aki végig kitart vele. Ééééés ennyi. Az biztos, hogy aki magyarázatokra vágyik, az neki se üljön, mivel már maga az ár is szimbolika, nem tudjuk meg fizikailag mi okozza, ez nem egy sci-fi, hanem egy spirituális utazás.
Pont ezek miatt jöttem a címben az értelmezéssel rögtön. A death of the author leegyszerűsítve azt jelenti, hogy az elkészítés után az értelmezés már egyáltalán nincs az alkotó kezében, nem az ő életén át kell nézni az egyetlen igazságot keresve (pl. Ady akkor X után kajtatott, ezért a versében ez a sor ezt jelenti), hanem hogy megtekintés közben mit okozott bennünk.
Ez konkrétan azért ugrott be, mert a film után kíváncsiságból megnéztem redditen, és olyan szép értelmezéseket is láttam, amik teljesen mást ragadtak meg, mint én. Számomra úgy tűnt, hogy az árvíz a depresszió és a gyász volt, amit a “cica” érzett a gazdája halála után (elhagyatott otthon képsorok alapján). Többször elmerült a vízben, furcsa figurákkal ismerkedett meg, majdnem mindnek volt valami saját “hibája”, a legtettenérhetőbb a hiú, de mégis, amikor fontos voltak, akkor segítettek, így új családot talált. De mondom, lehet nektek tök mást ad!

Felirat ugye nem kell, egy szó nincs benne, szóval bármikor és bárhogy neki lehet ülni. Igen, az animáció minőségéről nem fogok nagyon bőven írni, szerintem érdekes volt, hogy az art directionnel mennyire kikerülték a költségvetési gondjaikat, de biztosan ez a legmegosztóbb része a filmnek, ha csak technológiailag nézünk rá, nem pedig egészként.
Ez nem megfejtős, hanem utazós film.
Reménykedem én is, hogy Oscar-t kap.
Az utóbbi időben ami animációs filmeket láttam, ez kitűnik közülük.
A fiammal néztük meg aki most 10 éves, Ő is élvezte.
A legelső ami megtetszett benne neki, hogy nem fognak énekelni. :)
Anyukámmal neztuk es az első hanggal berantott, onnantól tátott szájjal figyeltünk végig. 2-3x meg is konnyeztem. Napokig velunk volt a film, többször felhívtuk egymást, hogy kinek mi mit jelentett. En is drukkolok neki, de ha nem nyer, akkor is szuper film!
Nagyon más ÉLMÉNY volt mint a többi animációs. Ugyanazt csináltam mint te, rögtön Reddit utána, kavarogtok bennem a gondolatok, nem a te értelmezésed jutott nekem, de az enyémet megtartom magamnak. Jobban mondva az enyéimet, mert bizonyos pontokon több is felmerúlt. :)
Inside Out 2, The Wild Robot, vagy ez, bármelyiknek odaadnám az Oscart, nehezen döntenék az utolsó kettő közül, de inkább akkor The Wild Robot, ennek pedig a Legjobb Idegennyelvű film Oscarját adnám. Mekkora lenne, egy animációs filmnek adni azt, amiben nem is beszélnek, és még így is toronymagasan megérdemelné.
Nekem a tavalyi év ezek miatt az animációsok éve volt, sokkal jobban élveztem bármelyiket, mint bármelyik “normál” filmet. Sokkal több szív, tehetség, és szakértelem van bennük.
Mindent is megérdmel és még tobbet.
Nekünk is nagyon tetszett, jó lenne több ilyen.
Minden tiszta volt KIVÉVE a vége felé a Daru elragadtatása/önfeláldozása(?!?). Na ott nagyon vakartuk a fejünket, hogy most mit is láttunk és mi is történt most.