Filmbuzi *human made

Project Hail Mary

Azzal kezdeném, hogy bár sokszor tudom magában kezelni a könyvadaptációt, szerintem elég csak a szellemiségét áthozni a műnek, és nyugodtan változtassanak, ha az általuk mesélt sztorit úgy szolgálja, de itt nem voltam erre képes. Azért teszem ezt az írás elejére kontextusnak, mert valamennyire negatív leszek, de közben látom, hogy iszonyat szerethető és szórakoztató A Hail Mary-küldetés.

A történet egy a napunkat fenyegető űrbéli probléma körül bonyolódik. Igen, a trailerben ez alig volt benne, szerintem sok nézőt meg is lepett az egész kibontása. Szóval közeleg a világvége, mivel halványul a nap, és az emberiség összedob egy kétségbeesett végső küldetést, kilő 3 embert egy másik naprendszerbe, ahol szintén ott van ez a probléma, de valahogy megoldódott. Nyilván a legénységnek azt kéne kideríteni, hogy mi a különbség a mi bolygó együttesünkhöz képest.

Az első 10 percben kiderül, hogy mire a hajó odaért csak 1 ember maradt életben, aki némi depresszív önsajnálat után nekiáll a feladatnak, és eközben… találkozik egy űrlénnyel! Azért merem ellőni, mert a trailerben sem rejtegették, sőt, a film megnézése után igazából Phil Lord és Christopher Miller csak erről akart mesélni, a két faj találkozásából születő barátságról, a többi nekik csak a kötelező körítés lett. Szóval bár nincs űrlézer vagy hasonló, viszont I’m Groot-szerűség akad, csak még több szívvel. Hopp már be is kapták a nézők a horgot szerintem.

Az idő többsége arról szól, hogy a másik naprendszerbe érkezett tudós, Ryan Gosling alakításában, összebarátkozik egy teljesen új lénnyel. Mindez nagyon sok aranyos poént és ugratást jelent, ami még szépen is van megcsinálva, a rendezők és Gosling teljesen csak a hangulatra koncentráltak, hatalmas ugrásokat téve a sztoriban. Nézés közben már megértettem a “nincs green/blue screen” hülyeséget is a kampányból, még ha feltehetően sok CGI is van beletéve utólag, de eléggé a régi épített díszletes és makettes időket idézik a film látványos jelenetei. Azt semmiképp sem venném el Lord-Milleréktől, na meg Greig Fraser operatőrtől, hogy valahogy nagyon játékos a film látványa, tele van színekkel, és ezáltal a térbeli kontrasztot is remekül érzékeltetik.

Ennek kapcsán tényleg kiemelendő, hogy Ryan Gosling jelenléte viszi a Project Hail Mary-t, és feltehetően csak miatta készülhetett el. Aki nem bírja a fejét, az így járt. Érdekes amúgy, hogy a “sztoikus” rejtélyes figurák után mennyire ide a másik oldalra igyekezett a színész mostanra, és nyilván a Nice Guys-t nem tudja ütni, viszont a Fall Guy-nál mindenképp jobb alakítást hozott itt, megbirkózik a szólózással 100 percben. A többi 50-ben szerepelnek más emberek. Igen, a film baromi hosszú, viszont ha ennyire kidobták a tudomány szálat az aranyos barátságért, akkor lehet kicsit túl sok az a végleges játékidő.

Viszont, és most jön a bevezetőben emlegetett negatívum rész, hogy láthatóan egy szívvel teli közönségkedvencnek szánt blockbuster kihozása volt a cél. Ellenben így Andy Weir regényeinek pont a szellemiségét dobták ki. Ugye Weir művén alapult a Martian is Matt Damonnal, ami szintén szerethető és aranyos volt, viszont filmként megtartotta azt a másságot, ami egy tipikus sci-fitől elválasztotta. És nem is a Marsi regény realizmusára gondolok, a film azért néhol le volt butítva, de valahogy mégis része volt a tudomány is, nem csak az optimizmus és az emberi szellem.

Konkrétabban itt semmi nem volt a tudományból. Tényleg nem azt vártam, hogy majd részletesen elmerülnek a kutató részbe, sokkal pepecselősebb a Project Hail Mary mint a Martian, viszont teljesen eltűnt az ehhez köthető dolog, a szellemiség: miszerint felmerül probléma, van megoldás/megfigyelés, van rossz következtetés, próba, nem minden sül el jól, csalódás, de idővel győz a kitartás. Ahogy a Martiannál a krumplitermelés, vagy a kommunikáció a Földdel, vagy hasonlóak mindig tartották a tudomány működését, ugyanazt az elméletet ami egy oltás mögött is van például, és ezzel közelebb hozták az emberekhez a folyamatok megértését (bár látszólag eredménytelenül:).

A Project Hail Mary könyv is ilyesmi, ugyanaz a hullámvasút problémákkal és megoldásokkal, ehelyett az író és a rendező duó rengeteg problémát kidobtak, és nem ezek között csiszolódik vagy kerekedik felül az emberi természet jobb oldala (mert Weir két legismertebb regénye teljesen optimista!), hanem mindig csak az eredményt látjuk, a látványos, érzelmes részét. Konkrétan 1 nagy akciójelenet van (ennek a megvalósítását látszólag az Interstellar ihlette), ami nem baj, mondom, a regény is pepecselős, de az életveszélynél is minden csak a fizikai teljesítményre lett redukálva, és a két karakter kapcsolatának erejére. De ez… tipikus.

Mindezek után tényleg azt tudom mondani, hogy hatásos, szívek húrjain játszó és szórakoztató popcorn amit kapunk, de pont az egyediséget tolja háttérbe érte. Viszont tényleg ez volt a cél, szóval amit valójában kitűztek azt elérték, ha hátralépve nézem a filmet. Szerintem sokan fognak jól szórakozni rajta.

45 hozzászólás a “Project Hail Mary” bejegyzéshez

  1. SPOILER

    Ezt amúgy én is éreztem, mikor néztem. Hogy a tudomány, a válaszig eljutás nagyon egyszerű lépésekre redukálták. Én ezt el tudtam engedni, nem zavart. A földi részek meg csak kitöltésre szolgáltak. Kicsit árnyalták a karaktert, de sokat nem tettek hozzá. Kivéve a végén lévő fordulat, hogy személye nem annyira önfeláldozó.
    Én jól szórakoztam rajta, bár az elején sokkal jobban, mint a végén.

  2. Ha jól értem, azok fognak jól szórakozni rajta, akik nem olvasták a regényt. :(

  3. Nekem az egyedüli problémám csupán annyi volt, hogy az első negyedórában hadar a film és megpróbálja összesűríteni az összes előismeretet. Mivel a könyvet nem olvastam, sőt próbáltam minimalizálni minden előismeretet az egészről, hogy igazán meglepi legyen (rájöttem így sokkal jobb mozizni), csak sejtettem hogy ez történhetett. Így viszont akkor majd pótolom a könyvet.

    Az érdekes bajtásiaság viszont szerintem borzasztó szórakoztató volt végig és tényleg nagyon szép az a spektrum amin végigzongoráznak érzelmek terén.

    Tetszett, nagyon rég merültem már el így moziban, szóval én mindenkinek ajánlom.

  4. Most jöttünk ki a moziból, a regényt nem ismerjük, de a filmet imádtuk. Tényleg nagyon jó volt, jól működött a humor, nem a gagyerák marveles “poénok” mentek. Szerintem jól kezelte a drámai részeket is, hiába lehetett pár fordulatra számítani, engem simán hullámvasútra vágott a film – mindezt pozitív értelemben mondom.

    SPOILER

    .
    .
    .
    .
    .

    A befejezésnek és a dupla (?) happy endnek meg külön örültem, jól esett a lelkemnek. Egyrészt manapság tökre kevés az ilyen film (vagy engem kerülnek el sikeresen). Másrészt meg amilyen politikai helyzetben van a világ és a magyar társadalom, nekem szükségem volt erre a szeretetcsomagra most.

    SPOILER VÉGE

    Szóval nézzétek, szerintem remek élmény!

  5. A regenyt olvasva tavaly, azt tudom mondani, hogy nagyon tetszett a film! Jogos, hogy kihagytak a legtobb tudomanyos reszt, de abszolut nem hianyzott. A konyvben is Grace es Rocky kapcsolata volt a lenyeg. Mindenkinek ajanlom!

  6. SPOILER KÉRDÉS
    .
    .
    .
    .
    .

    Rocky amúgy alapvetően értette Grace-t és az emberi (angol) nyelvet, vagy együtt tanulták meg azt a nyelvet. Ez nekem nem volt egyértelmű annyira a filmben – regényben ez hogy nézett ki?

  7. Bocsi a dupláért de bennem maradt:

    Minimál off: Csak nekem jutott eszembe, hogy Gosling az 10/10 Kurt Cobain lenne? Kezdeti megjelenés és habitus 1:1-be hozta nekem.

  8. 100%-ban egyetértek az írással. A könyvet olvasva rettenetesen kíváncsi voltam, hogyan fogják megjeleníteni Rocky-t a filmben, és tök jól sikerült. Sajnos kevés volt a tudomány a filmben, ami miatt ebből a szempontból elég száraznak tűnt. De meg tudom érteni, mivel így is kész csoda, hogy a könyv nagy részét be tudták sűríteni két és fél órába.

  9. A Próféta:
    Spoileres (?) válasz:

    A könyvben Grace fejti meg Rocky “nyelvét”, szépen fokozatosan végigkövetjük. A filmben angolul beszélnek mindketten? mert akkor LOL

  10. SPOILER

    @Bruv

    Itt is Grace fejti vissza Rocky szavait. De egy ponton megunja hogy oda kell mennie a géphez elolvasni és ad neki egy TTS angol hangot, ami egyébként továbbra is egyszerű szótöredékekkel operál.

  11. SPOILER

    @A Próféta:
    Együtt tanulják egymás nyelvét, de Rockynak sokkal jobb a memóriája, és megjegyzett mindent elsőre. A könyvben később már Grace-nek sem volt szüksége a szótárra és a felolvasóprogramra, hogy megértse Rockyt.

  12. Én olvastam a könyvet, amit amúgy imádtam. Az eddigi 3 regénye közül ez a legjobb. Ettől még a filmet is élveztem, annak ellenére hogy kevés volt benne a tudományos rész. :) Nézzétek bátran, klassz élmény. :)

  13. Nagyon jól szórakoztunk. A könyvet még nem olvastam de ezek után el fogom mindenképpen. Nagyon hiányzott már egy ilyen scifi ami kikapcsol de mégis érdekes végig és nem agyatlan lövöldözés. Az érzelmi hullámvasútra tényleg rágyúrtak és jó volt a csavar a végén. Ami nekem hiányzott ,hogy Grace nem narrált/ naplózott többet szerintem még szórakoztatóbb lett volna Martian ban is bejött nekem legalábbis. Az biztos ,hogy megéri megnézni és támogatni az ilyen filmeket a sok folytatás és franchise helyett.

  14. Nem olvastam a regényt, de szerintem ennél több tudomány nem kellett ebbe a filmbe. Biztos érdekes, de más az ilyesmit kömyvbem olvasni, amikor bár.ikor leteheted, ha már elzsibbadt az agyad, és más egy két órás mozifilm (amit moziba is szánnak), amit fizikailag is megterhelő olykor kibírni.
    Jó kis film volt, az optimista alaphang és véfkicsengés is jól esett a ma már bevett “semmi értelme semminek, úgyis elb…ódik minden, és ezzel kell együtt élni” (rád nézek, Ad Astra), meg a “megoldottam, de iszonyat ára volt” (ez te vagy Interstellar) vagy a “halott vagyok lélekben, de rájövök, hogy mégis van miért élnem” (Gravity) típusú (z)űrös filmek után. De még a Sandler-es Spaceman-t is hozhattam volna összevetésként, ami amúgy is gyanúsan hasonlít ehhez.
    Mindenesetre a hosszán kívül nekem nagyon tetszett. Ajánlani tudom mindenkinek.

  15. Scorpion82: nem értek egyet, mert a martianban is volt tudomány és mégsem agyzsibbasztó, nem tudom miért egyetemi előadást gondoltok bele

  16. Szenzációs film volt, nekem kb fél óra volt mire beszippantott, de utána imádtam végig.

  17. Nagyon jol szorkozatm rajta. Ajanlom mindenkinek! A rendezo paros humora nagyon erzodik a filmen, ami plusz pont. Vagy a konyvben is ugyanilyen humorral operal? Hasonlo reakciot valt ki belolem ez a film, mint A Marsi/Mentoexpedicio-nal. Film utan a konyvet is el fogom olvasni!

  18. A könyvet olvastam pár éve, tetszett, filmelőzetest nem néztem: összességében csalódás, én valamiért jobbat vártam 3/5.

    A földi előzmények, karakterek meglepően jól sikerültek. Kevés volt a tudomány, sok volt a megmagyarázatlan ugrás a Tau Ceti történetben. Az akciójelenet közben beletekerni támadt kedvem.
    Talán kevesebb ügyefogyottság, több komolyság, kevesebb – számomra műinek tűnő – érzelgősség jobb lett volna.

    Úgy tűnik nem nekem készült, ez van.

    A marsi rendezői változatát évente párszor megnézem, ebben nem látom ezt a potenciált. Remélem tévedek.

    Nem mintha én jobbat tudnék csinálni, maga a könyv sem egy irodalmi mestermű. A legjobban a csavarok és a megoldások tetszettek benne, aminek a többségét ellőtte a film.

    Összehasonlításként: nem vagyok MCU rajongó, de megnézem őket. Legjobban az első Doctor Strange tetszett.

  19. Teljesen egyetértek.

    Viszont…miután kijöttünk a moziból, pont azt ecseteltem a páromnak, hogy basszus a könyvet olvasva sokkal jobban ütött így és nyilvan a tudományos rész kimaradt, de a lényeget megtartották.

    Mert őszintén: ki a francokat érdekelt volna Paul meg Ringo és a Taumoba fejlesztése 30 percen át. Vagy az, hogy Rocky hogy működik, vagy a ‘porszívós’ jelenet a könyvből…

    Önmagában, a könyv ismerete néljül is élvezhető lett. Nagyon.
    És az említett akciójelenet: én tudtam mi történik, de szarrá izgultam magam rajta. És ehhez kellet a tökéletes soundtrack is.

    Amit nagyon ajánlok! Spotyra kikerült. 38 track.

    Ha nem is az év filmje, de egy ilyen ‘világ-lelkiállapotban’ ez egy csodás film.

  20. Ken you save the world?

    Ezekért a filmekért érdemes moziba járni.

    Ritkán fordul ilyesmi elő, de nem értek egyet veled:D

    Kb pont egy éve olvastam a könyvet és nem érzem, hogy kidobták volna a szellemiségét, pont, hogy át tudták azt emelni a nagyvászonra.

    Picit értetlenkedem is, hogy pont egy ilyen IMAX-ben gyönyörű szép, humoros filmnél látok elégedetlenkedést, aminek szíve-lelke is van és pozitív is, amire manapság az emberiségnek leginkább szüksége van. Nem értem:D

    Alapvetően azzal sem értek egyet, hogy csak a két faj barátságáról akart volna mesélni, többször visszatér olyasféle morális kérdésekhez, vagy morfondírozik, hogy kell-e, kötelessége-e az embernek feláldoznia magát az emberiségért, bárki másnál könnyebb feláldozni olyat, akit becstelen elvei miatt kirekeszt a tudomány elit köre vagy mert nincs családja?

    imdb trivia egyébként össze is szedi, kb mik maradtak ki, ez SPOILERES

    The ship’s computer does not allow Grace into the control room until he remembers and can speak his name, which takes him a while.
    Grace does not immediately realize that he is not on Earth when he wakes up from his coma. He works out that the gravity seems too high and conducts his own experiments to measure the gravity level.
    After determining Astrophage is mostly water, Grace goes back to teaching but, in his first class, the students ask him about what is happening to the sun. After explaining Astrophage to them, and realizing they will have to live through the hard times that will come as a result of Astrophage’s effects on the sun, he abandons the class and immediately goes back to Stratt’s lab so as to continue his research.
    A large section of the Sahara Desert is paved in order to help with Astrophage production.
    Stratt orders several natural disasters to be caused in order to accelerate global warming and therefore buy humanity more time.
    The Taumoeba escape while Rocky is still with Grace and eat all the Hail Mary’s fuel, forcing them to use the beetles as miniature engines so as to reach Rocky’s ship.

    Amúgy oscart Goslingnak!!!!4444

    8/10

  21. Lehozták a szintemre, mert én a felénél letettem a könyvet. Kellemes esti levezetést szerettem volna, de annyira tudományos megmagyarázós volt, hogy nem tudtam ellazulni közben. Így viszont kaptam egy nagyon is élvezhető kikapcsolódást, amit jó visszaidézni. Ritka már az ilyen!
    Szerintem azok az emberek akik nem olvasták előtte egy hiánytalan,tökéletes moziélmény kapnak.

    Goslingot kevésnek gondoltam a szerepre, azonban már az elején rácáfol.

  22. de hát érthetően leírtam pl aleksander, nem az a baj a kérdésben, hogy X jelenet nem volt benne, hanem szerintem nem volt egy rendes tudományos folyamat levezetve sem, hogy átadják, pedig ez ebben lenne más.

    Tisa79: ezt írtam a posztban én is, hogy sokan fogják imádni

  23. blady: nem csak ennyi maradt ki sztem, mert ami benne volt az is benne volt a Bang, de nem a folyamat. áh nem írom le még egyszer

    mondom, biztos voltam benne, hogy itt egyéni probléma h nem működött nálam, de tuti közönségfilm lesz :)

  24. Nyilván átemelhették volna az egészet, de így volt ez jó (szerintem) :) Ismerve a mai társadalmat, emberek fele azért nem értette volna, mert telefon van a fejük helyén (értsd nem bírnak ki nélküle 2,5órát), a másik fele, meg azért nem, mert hiába figyel oda végig, akár kibővitett 3 órás játékidőben, nem fizika tanár és elfáradtak volna idő előtt vagy elvesztették volna a fonalat. Ezzel nem lehülyézni akarok senkit, csak egyszerűen ilyen rohanó világot élünk. Nem is lett volna olyan sikeres, mint így.

    Annyi információt átadni, mint amennyi a könyvben volt, drámával, barátság-, karakterépítéssel, szerintem nem lehet 2,5 órában elmesélni. Úgy már inkább egy mondjuk 4-6 részes minisori kellett volna legyen.

    Férjem nem olvasta, de neki így tetszett

  25. blady: de nem csak a két véglet van, hogy 3 óra egyetemi előadás vs Semmi, a Marsi is át tudott adni a folyamatból dolgokat hiába hagyott ki sok magyarázatot vagy ilyesmit.

    és tényleg nem vitatom hogy sokaknak tetszik amit kaptunk, többnyire nekem is tetszet.t

  26. nem feltétlen 3 órás egyetemi előadásra gondoltam, de lehet, ha megnézed még1x, átértékeled egy kicsit :)

  27. Olvastam, nem tudom önállóan milyen lehet, de szerintem is úgy jobban működik vszeg.
    Jó volt, mindenki nézze meg! :)
    Ami nem tetszett:
    Túl hosszú. Egyébként a változtatásokkal és a fókuszeltolással is meg vagyok békélve. De az hogy párszor unatkoztam az nagy baj.
    A közepén éreztem a barátkozós résznél.
    15 percet ki kellett volna vágni.
    Carl-lal a “Praktiker”-ben tekézés pl nettó kuka. Érthetetlen hogy az benne maradt. Pár ilyen az már 5p. A maradék 10-et sokkal nehezebb, de erre van a vágó :)

  28. Könyvet nem olvasva nekem összeségében óriási élmény volt.
    Viszont a tudományos megoldásokban nekem is volt egy enyhe hiányérzetem. Vagyis a film elején mikor elkezdi vizsgálni az asztrofágokat, nagyon szórakoztatóan és izgalmasan, lépésről lépésre mutatja a felfedezéseket, és én kb ilyesmit vártam volna végig, ehhez képest Rockyval már elég nagy ugrásokban csak a megoldásokat tették elénk, pedig ez is lehetett volna annyira szórakoztató mint az ezredik cukiskodó jelenet, ahogy azt pont a film eleje bizonyítja.

  29. Bander: a Praktiker egyértelműen azt mutatja be, hogy ő mennyire… nos praktikus tudós, az pont nem hagyható ki hiszen karakterépítés

  30. Hát mindent leírtak előttem, én is csak több tudományt szerettem volna látni. A marsi ilyen szempontból jobban tetszett. De hozta a hangulatot, remélem siker lesz! Nem tudom miért kételkedtek Gosling-ban, talán 1-2 jelenet volt csak gyengébb(az meg nem biztos az Ő hibája), simán hozta.

  31. Human, Jó a kritikád. Pont ez volt bennem is. Az első 30-40 percig reménykedtem hogy lesznek benne hasonlóságok mint a Martiansba. Hogy kicsit konyha nyelven azárt de kapon tök jó tudományos kulissza dolgokat. De átmnet az egész kb egy családi Disneybe:):):) De nem baj. Cuki volt végül is. élvesztük és vigyorral jöttünk ki a moziból :) De azért jó lenne ha érkezne lassan, valami jó kis tökös sci-fi a mozikba.

  32. Nagyon jó a kritika amúgy azt kihagytam :)
    Úgy értettem a praktikeres részt, hogy amikor bevásárolnak, abban van pár szerencsétlen snitt, ami már akkor feltűnt.
    Világvége közeleg, nem boltban való hülyeskedésre van éppen idő és hangulat, szerintem.
    A bázison amit csinálnak az már tök oké, külön tetszett a kis humor a többi ügynökkel akik figyelnek. :)

  33. “nem boltban való hülyeskedésre van éppen idő és hangulat”

    Armageddonban Buscemi hülyéskedett egy atombombával (vagy atombombán), pedig ott is az emberiség nyakán volt a világvége:D szerintem nincs baj azzal, ha kis komolytalansággal veszik/vesszük el a dolgok élét, mikor mi néztük a nézőközönség elszórakozott rajta

  34. főleg amúgy h nem közvetlen életveszély, hanem 30 éves, nincs semmi hirtelen sürgető még ott, ami miatt kapkodni kéne

  35. Tegnap este néztem meg, korábban olvastam a könyvet amit imádtam, de a film valahogy nem adta ki a tutit. Sokszor untam, hosszú volt, a dalok szerintem szörnyűek, kicsit infantilis ahogy RG viselkedik. De lehet, hogy csak nekem volt hosszú napom.

  36. Első és legfontosabb:
    Ez nem sci-fi, hanem romantikus film kiskutya űrlénnyel (inkább már érzelmi pornó…).

    A film első fele egész jó, nagyjából minden téren, hogy aztán brutális romantikus giccsbe forduljon. Tudományos szempontból nulla a film. Nem tudom, a regény is ennyire vonalas-e, de mérnöki vagy bármilyen tudományos szemmel szerintem értékelhetetlen.

    Filmes szempontból amúgy nagyjából rendben van, kivéve a vágást és szerintem a forgatókönyvet (a végére teljesen szétesik, ezek a visszaugrások az elején még működnek). Én csak szinkronnal tudtam nézni, de a színészi játék eléggé átlag alatti (pedig Goslingot amúgy bírom).

    Aki birja az ilyesmit annak ajanlom,

  37. Bocsi a dupláért.

    Azért nem szörnyű ez a film, csak teljesen kivagyok a giccses, gejl dolgoktól – viszont a pozitívumokat is emeljük ki.
    A látvány jó, az alapfelütés jó, a hangok jók, a humor működik, a rendezés rendben van, a fényképezés szintén.

    Valószínűleg azért is idegesített ennyire, mert érzelmi mélysége hát nem sok van. Főleg úgy, hogy előtte láttam a Sentimental Value-t, és így elég nagy volt a kontraszt.

  38. A könyv kiváló. A film kedvéért változtattak a stíluson, de ez nagyrészt érthető. Ha nem lett volna a könyves előzetes tudásom, akkor nem biztos, hogy értetem volna mi is történik pontosan. Ettől függetlenül a film mint film jó. Ami miatt mégsem volt felhőtlen az élmény az a moziban nézés volt.

    Elismerem, hogy rég voltam moziban (2024, Deadpool & Wolverine), de egyszerűen túl sokan nézegettek rá a telefonjukra. Nem csináltak semmit vele, csak maguk felé fordították a képernyőt és ránéztek. Rettentően zavaró volt sajnos. Ráadásul sok embernek a csuklóján lévő okosóra kijelzője villogott többször is a film alatt. Pont a jobb oldalamon is volt egy emberke, akit a legkevésbé sem érdekelt hogy ez másokat zavar… Pedig biztosan van mozi/színház üzemmód…

    Bocsánat a rinyálásért, de legközelebb nagyon meggondolom, hogy milyen előadásra ülök be, ha beülök egyáltalán.

  39. Én nem értem miért mondjátok erre a filmre, hogy giccses az érzelmi vonala. Nem volt túlbonyolítva az tény, de teljesen egyszerű volt és szép. Ebben semmi giccs nem volt.

  40. Tegnap nekem is sikerült megnézni és egyrészt nagyon tetszett, másrészt a kritikával is egyet értek, meg azzal is, hogy a praktikerben vásárlás és bohóckodás helyett lehetett volna mást beletenni a játékidőbe. Karaoke dettó.

    Nekem a tudományos kifejtes kidobásával nincs bajom, pl. az utolsó bonyodalom cselekmény és tudomany szinten leegyszerűsítése szerintem jobban csúszott, olvasva már unalmas volt.
    örülök hogy a vége picit kitekintett a főszereplő saját szemszögéből, szerintem kellett ez a fajta visszaigazolás, nem a küldetés sikerére, hanem a főhős felé. ez így jobb volt mint a könyv lezárása számomra.

    SPOILER

    Ami nekem bántóan hiányzott, az az ok okozati összefüggések nagyon sok fontos helyen. Az volt az érzésem hogy a vágás áldozatául estek ezek. Már az alap bonyodalom is annyira gyorsan lett csak ledaralva, hogy nem tudom könyv nélkül egyáltalán hogy lehetett kovetni. Egyik jelenetben rajönnek hogy ezek élőlények, következőben átvezetés nélkül már asztrofagnak hívják. Kicsoda Stratt? Miért ő a főnök? Miért halottak a többiek? Olyan természetes volt a főhősnek a centrifuga mód is, pedig az sem volt szerintem rendesen elmagyarázva. Miért van Rockynak több üzemanyaga?

    Egy picit lehetett volna szájba rágósabb, amikor már Grace videó naplózott, ott valamennyire már segített ezen de őszintén amíg az nem volt, csak a sok képi utalás, és szintén kevés beszéddel a vissza emlékezések, addig szerintem nehéz lehet könyv nélkül követni ténylegesen miről szól. majdhogynem jobb lett volna, ha legalább egy darabig egy társa életben van, hogy közösen egymásnak mondva kibontakozzon nekünk a sztori, aztán egy ponton meghaljon még a rockyval való találkozás előtt. Vagy a fedélzeti számítógép lehettett volna egy társalgósabb LLM AI, akivel az elején elbeszélget, nekem adott volna hozzá.

    Ezzel együtt is kellemes mozi volt, képileg nagyon bejött, az űrbéli mozgás és a főhős viselkedése nekem túl bugyuta volt pár helyen, de szerethető volt a páros és a lezárás is.

  41. Úgy ültem be, hogy előzetesen kerültem a spoilereket. Szóval én az űrlènyről sem tudtam. Nekem kicsit csalódás volt, de a fiam és a párom csípte. Számomra túl gyerekes, humoros volt. De nem rossz, csak én komolyabb filmre számítottam.

  42. Tegnap néztük, hát ez kurva jó volt, csak kicsit keveseltem benne a tudományt…hogy pont azokat a részeket kellett kivágni a segghülye amerikaiak miatt…na majd legközelebb Wier jobban fogja a gyeplőt…

  43. Ha nem olvastam volna a könyet, én ebből egy kukkot nem értettem volna. Gyakorlatilag semmi nem volt kifejtve benne, az hogy ki, mit, miért, hogyan… És ennek nem tett jót az időben ugrálás sem, mármint az oké, hogy követték a könyvet viszont itt rontott az érthetőségen.

    A két űrhajó találkozásától a végéig (mínusz a földi jelenetek) az egy korrekt buddy comedy film a filmben. Talán annyi elég is lett volna kicsit más szerkezettel, nem két és fél, hanem 2 órában. De ott is csak az ismerkedés miatti helyzetek vitték az egészet és a végén a kis izgalom, a karakterek dinamikája, mert a tudományos sztori a nullánál is kevesebb.

    Fura film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.