Filmbuzi *human made

Meglepő fordulatként óriási bukó a He-Man film, a nézők továbbra is horrorra vannak akadva

Humantől elkértem most a box office rovatot mert a He-Man “teljesítménye” mellett nem tudok egyszerűen szó nélkül elmenni, de előtte gyorsan említsük meg a hétvége nyerteseit is.

A Horrorra akadva 6 végzett az 1. helyen, 54.3 millióval nyitott odahaza, világszerte pedig már 104.8-nál jár a Wayans-tesók 30-ból (+marketing) készült folytatása, ami egyébként a széria legjobbja. Az első rész anno 42 millióval nyitott (és akkor az R besorolású filmek új rekordere lett), a harmadik pedig 49 millióval tartotta eddig a franchise rekordját. Személy szerint én komoly visszaesésre számítok a második hétvégéjére, mert hiába pár tényleg tök jó poén, többször éreztem magamat sajnos inkább kínosan a moziszékben – szóval kíváncsian várom, milyen hatással lesz rá a szóbeszéd. Wayans-éknak ugye az első két részhez volt köze, abból az első különösen nagyot ment (19-ből készült és 278 lett a vége világszerte), a második már kevésbé, ami dupla annyiból készült és fele annyit hozott, de még így se rossz. Az biztos, hogy az ötödik rész számait már most a nyitó hétvégén megugrották a hatodikkal – az 20-ból készült de csak 78-ig tudott elkúszni – kérdés, hogy büntetnek-e minket vajon egy potenciális hetedikkel?

Az Obsession kapcsán is elindult a “lejtmenet”, hiszen az előző két hétvégével ellentétben ezúttal már nem nőtt tovább a hétvégi bevétel, hanem csökkent… komoly 7%-kal, mert megint hozott egy laza 25.3 milliót otthon. Világszerte már 220 felett jár, abból a hazai bevétel 150 felett, és ugye 750.000 dollárból készült… Human már az előző pár hétben kifejtette, mennyire fontos és óriási siker, ami továbbra se nagyon lassított le, az emberek látni akarják. A másik horror, a Backrooms sajnos azért hozta a “kötelezőt”, a 81 milliós nyitóját egy 26.2 milliós második hétvégével folytatta, ami 68%-os visszaesés. De sebaj, ígyis az A24 legsikeresebb filmje valaha, letaszítva a tavalyi Marty Supreme-t a trónról, ami 191-nél állt meg – a Backrooms meg már 220 felett jár.

És akkor a He-Man… szóval én ~15 éve követem aktívan a filmes világot (ipart? művészetet?), láttam már érdekes dolgokat, és az előző héten a Backrooms + Obsession kombó esküszöm feltöltött mindenféle pozitív energiával meg reménnyel meg motivációval meg mittomén… Hogy aztán jöjjön a Masters of the Universe és megkérdőjeleztessen velem mindent, amit tudok vagy tudni vélek a filmiparról (inkább iparról ebben az esetben, mintsem művészetről). Tényleg nem értem, hogy mit gondolt az Amazon MGM, bár valószínűleg nem sokat: a legelső bejelentés óta pontosan tudta mindenki, a nyékládházi nyugdíjas Mari néni reumás tengerimalaca is, hogy ez bukó lesz. Aztán jöttek a botrányos Idris Elba poszterek. A katasztrofális CG előzetesek. Meg a Jared Leto mint Skeletor bejelentések. És hát láss csodát, akkora zakó, hogy azt még a ’80-as évekből is látni lehet: a 200-ból (+marketing) készült film 29.4 millióval nyitott, 54 milliónál jár világszerte, már most a nyár/év legdurvább bukásaként emlegetik.

Felmerül bennem ismét a kérdés, de már csak félig költői módon, hogy mégis mit gondoltak? Tényleg ennyire erős az IP kényszer még mindig odafent a fejekben, hogy egy ’80-as években népszerű szériához nyúlunk vissza, 40 évvel később? De hát már akkor is készült belőle egy film 1987-ben Dolph Lundgren főszereplésével, az is földbeállt mint állat (22-ből készült és 17-et hozott), pedig akkor az legalább még valamennyire aktuális volt basszus. Én a 90-es években nőttem fel, nekem a gyerekkorom Power Rangers, meg az animációs X-Men és Pókember szériákról szólt, kb felnőttként hallottam erről a világról először… Szóval ha már engem meg az én Milleniál korosztályomat is – többnyire – hidegen hagyja ez az egész, akkor a Z meg Alfa generációsok kapcsán mégis mit vártak? Hogy majd Jared Leto Skeletorja becsábítja őket a moziba? A csávó, akinek az egyetlen kiemelkedő box office teljesítménye az utóbbi 5 évből egyedül az, hogy a Morbius-szal képes volt 2x is megbukni? (Mai napig nem hiszem el azt a sztorit amúgy.)

Tudom, hogy gonoszság ilyet kívánni, főleg mint “ex-szakmabéli” akinek együtt kellene érezni és előre sorolni, hogy mégis csak hány szakember dolgozik egy-egy ilyen filmen… de basszus, ezen a ponton már őszintén örülök neki, hogy az ilyen kaliberű “alkotások” mint a Masters of the Universe vagy a Mandalorian: The Movie: The TV Episode már a rajtvonalnál elhasalnak. A He-Man kapcsán egyedül tényleg csak azon égek ki, hogy nem hiszem el… Nem hiszem el, hogy nem volt bármiféle piackutatás vagy felmérés (vagy később a casting directornak józan paraszti esze Leto kapcsán), ami miatt inkább meghátráltak volna. Vagy megvágják a költségvetést. Vagy csinálnak inkább egy ilyen “box office csoda” helyett nem tudom, 10 darab Obsession-t, 20 millióval per film. De hé, legalább a héten jön új Spielberg!

gore
írta
2026. 06. 09. 02:50
megjelenés
27
hozzászolás


Érdekesség a Supergirl körül

A Deadline szerint a Supergirl 175 millióba került, amire még rájön a reklámköltés, de csak 315 milliót kéne elérnie a nullszaldóhoz. Ugyanott a Deadline-on más filmeknél baromira nem ilyesmi a szorzó, bár most egy Variety példa jött szembe, miszerint a Thunderbolts 180-ba kerülve hivatalosan is bukta a 380-as bevétellel.

Ránézésre tűzoltásnak tűnik az előbbi, stúdió “szivárogtatásnak”. Az öltönyösök úgy mérhetik a filmet, hogy bukta lesz, szóval kitaláltak valami talán elérhető magasságot és azt kezdték körbehinteni?

Extra adalék, ugyanaz írta a Supergirl védő cikket a Deadline-on, aki a Black Adamet is kihozta pozitívba egy producert is idézve. Látjuk annyira pozitívban volt, hogy azóta már a másik DCU-ban vagyunk…

human
írta
2026. 06. 05. 03:03
megjelenés
15
hozzászolás


A Mandalorian mozifilm hatalmas blama – a Backrooms és az Obsession dominált

Tudom, a Marvels a Disney egyik legnagyobb bukása az utóbbi évekből, és a Mandalorian & Grogu annál bőven többet hoz (elvileg kevesebb pénzből), de valahogy mégis nagyobb cikinek érződik az előző és főleg a mostani hétvégés mélyrepülése a Star Wars filmnek.

Az A24 végre tényleg összehozott magának egy giganyitányt a Backrooms premierjével, ami 81.4 milliós hazai hétvégét produkált. Az eddigi csúcsuk a Civil War volt 25.5-tel. Egy ideig úgy nézett ki, hogy meglesz a 85, ami főleg abszolút komédia lett volna, hiszen az több, mint a Gorgu 3 napos eredménye a múlt hétről. De így is baromi közel volt hozzá ez a, checks notes, 10 milliós film, ami már most profitban van, hiába volt nagy a reklámkampánya. Feltehetően a folytatása is várható. Ez amúgy minden idők 4. legjobb horror nyitánya.

Várjatok, a második helyen pedig az Obession van, ami baszki tovább nőtt. Jó leírni. Ez már a harmadik hétvégéje a horrornak, és eddig ez a sor 17.1 -> 23.9 – > 27.3 millió. Természetesen ezek az amerikai számok, a világpiacon összesítve már 150 millió fölött jár a film. Mondanom sem kell, hogy iszonyat ritka bármi hasonló, sőt, a harmadik hétvégés növekedés főleg az. Mindezt úgy tényleg, hogy ugye a Backrooms is horror, szóval hasonló nézőközönségre hajtottak mindketten.

Az előbb azért mondtam, hogy várjatok, mert a Star Wars film, a Grogu ezek szerint csak harmadik. 70%-os esés! (Képzeljetek ide egy káromkodást) mennyire megérdemlik! Egy tv-sorozat résszel akarják kiszúrni ennyi év után a Star Wars rajongók szemét. Csak 24.4 millió Amerikában ez a hétvége. Összesítve 246-nál jár. Igen, merch, stb…, de ez siralmas még a sokak szerint kamu 165 milliós budget mellett is, mert a csökkenő érdeklődést mutatja. Konkrétan 3 hetes IMAX exkluzivitással bírt a film, de levették idő előtt a hatalmas prémium vászonról, és inkább a Masters of the Universe lesz helyette a harmadik hétvégéjén… A Starfighternek nagyot kell menni jövőre, talán Goslinggal lesz esélyük.

Ötödik helyen van a másik újonc, a Breadwinner, a 2001-ből ideteleportált komédia. De tényleg, nézzétek meg az előbb linkelt előzetesét. 7.3 millió sikerült neki. Amúgy azt hittem olcsóbb volt, de nézem, hogy elvileg 25 millióba fájt. Akkor ez moziban bukta lesz.

A hetedik pedig a Pressure, az időjósos világháborús darab. 5.8 milliót hozott Amerikában a téma. Ha jól látom a budgetről semmit sem tudni. Meglátjuk hogy tart ki?

Mindez amúgy szép és jó, látom már rengeteg “ez az új út, ideje Hollywoodnak tanulni belőle ha a Gen Z-t el akarja érni” cikk is született, de szerintem minden generáció ott lesz a “hagyományos” blockbustereken is azért pár hét múlva, mint például az új Pókemberen, de tippre a Toy Story 5 is nagyot megy majd. Viszont mindenképp baromi jó ez a pár hét, és tényleg, talán más zsánerben is elkezdenek próbálkozni jobban. Remélem azért valamennyit tanulnak az öltönyösök!

human
írta
2026. 06. 02. 03:29
megjelenés
5
hozzászolás


Gyengén nyitott a The Mandalorian and Grogu

Érdekes volt nézni, ahogy a Disney igyekezett az új Star Wars filmnek a 4 napos bevételét 100 millió fölé becsülni folyamatosan. Természetesen alatta kezdett a tényleges adatokat nézve. Okosabbak szerint abból lehetett látni a túlbecsülést, hogy sosem a Solo fölé lőtték, pedig ha a film tényleg 100 millióval kezdett volna, akkor 105-re becsülték volna, hogy üsse a Solo-t pár hír címében legalább. Aztán majd a végleges adatok…

Ugye hétfő odakinn is szünnap volt, így a The Mandalorian and Grogu 81.6 milliós hétvégéje végül 98 milliós 4 napos bevételre volt elég Amerikában. Ezzel a Solo alatt kezdett, ami szintén ilyen hétvégén jött, és 84.4/103-mal zárta, bár elvileg a Gorgu kevesebbe került, ha hiszünk a Disney-nek. Vagyis mindképp kevesebbe, hiszen az utóforgatások miatt a Solo 275-be fájt, a Grogu kaland pedig 165-be a jelenlegi hírek szerint. Összesítve pedig 167.1 millió jött össze a filmnek a világpiacot nézve. Valahol 500 fölött kéne végeznie ezen a telített nyáron, hát meglátjuk, főleg, hogy a családokat látszólag nem rántották be, nem sikerült oda betörni, ami rossz eséseket jelenthet majd az elkövetkező hetekben. Részemről nem tűnik kifejezetten jónak a kezdés, de itt a merch tuti baromi sokat tesz hozzá, rohanok is a burgerkirályba a bögrémért. Pill.

A második helyen viszont az Obsession van, ami az idei nyár legjobb boxoffice sztorija, hiszen (mozis szinten) zsebpénzből, kevesebb mint 1 millióból készült, és a második hétvégéje 23.9 millió volt (az első 17.1!). Sőt, a 4 nap alatt 31.9. Avagy ez a horror 39%-ot NŐTT, ami iszonyatnagyonritka. Mármint a hazai piacon. Összesítve már 84.6 milliónál jár. Talán meglesz a 200 a végére? Az iszonyat durva lenne.

Újoncnak van még egy Passenger, aminek 8.7 sikerült Amerikában, összesítve pedig 15.1. Mondjuk ez drágább horror volt már, 15-be került, de meglehet a zöld. Mondjuk nem tudom ki megy erre majd a 2. hétvégéjén az érkező Backroom, vagy az épp hypeos Obsession mellett.

Ezen kívül van még egy Boots Riley-s I Love Boosters, ami 3.7 milliót szabadított fel, a 4 nap alatt pedig 4.7-et. Elvileg az idei év első WTF filmje. Más piacokra nem dobták be. Szvsz ez streamingen mehet majd igazán nagyot, Boots szokás szerint megosztó darabot szállított, már a reakciókat nézve.

Ezen kívül a Michael és mostanra már a The Sheep Detectives is jól tartja magát, és még a Devil is pakolja a Prada táskába a milliókat.

human
írta
2026. 05. 28. 02:49
megjelenés
8
hozzászolás


Michael újra top, az In the Grey pedig hatalmas bukta

Kint sem volt erős ez a hétvége, ahogy a múlt heti hazai premiereknél is láthattuk, nagy kihívó nem jött a boxoffice listát uralóknak.

A Michael újra az élre került egy 26.1 milliós hétvégével, tovább folytatja a hatalmas kaszálást. Azért az 1 milliárdos összesített világpiaci bevétel lehet nem lesz meg neki, most 706.7-nél jár, de még hátravan legalább egy nagy terület. A második épphogy a Devil Wears Prada 2, ami 17.8 milliót jelentett ez esetben a hazájában. Brutális siker, hiszen már 545.6-nál jár összesítve.

A harmadik helyen van az újonc, ami bizony az Obsession, és ez a becsült számok fölött teljesített, 17.1 milliót hozott. Iszonyat olcsó volt, 1 milliókat is írnak, és újra bizonyítja, hogy a jónak tűnő horrorra elég vevő a közönség manapság, ott van profit, csak a költségvetéssel nem szabad elszállni.

A Mortal Kombat II a 4. helyre jutott, a második hétvégéjére 65%-ot esett. Ez is brutális, csak a rossz értelemben. A világ többi része ugye még Amerikánál is kevésbé volt vevő rá, így összesítve 10 nap alatt 101.2 milliónál jár. Legalább 200-ig kéne eljutnia, de ez esélytelennek tűnik.

Ha már rossz hírek, a Guy Ritchie által rendezett, Henry Cavill és Jake Gyllenhaal duójával megtűzdelt In The Grey gigabukta, 2.9 millióval nyitott. Elvileg 59-be került… Atyaég. Oké, Ritchie filmjei streamingen még nagyot mennek általában, de ez akkor is siralmas.

A másik pedig James Cameron, mivel a Billie Eilish: Hit Me Hard and Soft—The Tour 87%-os esést produkált a 2. hétvégéjére. 913.5 ezret hozott. Akik ellene szurkoltak, azok eatin’ good.

human
írta
2026. 05. 19. 04:19
megjelenés
12
hozzászolás


Ördögi trükkel az első helyen

Megjött a Mortal Kombat 2 a mozikba, de ez nem ingatta meg a csajfilmet. Hogy mi a trükk? Úgy tűnik jó legacyquelt kell csinálni… ki gondolta volna.

Maradt az első helyen a Devil Wears Prada 2 a 41.6 milliós második amerikai hétvégéjével, amivel ott már 143.4 milliót szedett össze. Világszinten 433 fölött jár már, szóval hatalmas siker.

A második helyre érkezett az újonc, mármint a mozikban az, a Mortal Kombat 2, aminek 38.5 millió sikerült hazájában, ezzel majdnem ütötte az előző rész összesítettjét. A budget 80 millió, szóval még elmenne az a kezdés, de a világ többi része nagyon nem volt kíváncsi a filmre, csak 60-nál jár összesítve, szóval az amerikai bevétel kb. felét tette hozzá többek között a magyar közönség. Értem, hogy idénre is kellettek a Warnernek filmek, de már amikor a remekül alakuló 2025-ről áttették 2026-ra a nem annyira erős trailer után ezt, akkor gyanús lett, hogy buktát szagolnak anyagilag. Pedig betartottak sok mindent, visszavágták a béna főszereplőt, van tournament, és több a humor.

A harmadik a Michael, 30%-os esés a harmadik hétvégéjén, újabb 37.9 millió, világszinten összesítve pedig 581-nél jár. Akkor már pluszban van biztosan, és ki tudja hol áll meg, mert egyelőre remekül tartja magát.

Újonc volt mág a Sheep Detectives, amiben bárányok nyomoztak, és ez 15 millió hazai dollárt ért, 27 a világon, és mivel a budget 75 millió volt, ezért buktának néz ki. Pedig streamingen szerintem gigasiker lesz majd.

Említendő még talán a Billie Eilish: Hit Me Hard and Soft—The Tour, mégis csak James Cameron “rendezte” ezt a koncertfilmet az egyik legismertebb fiatal zenésszel. 7 millióig jutottak közösen, világszinten pedig már 19.6, ami elég kevés még a többi hasonló koncertfilm ellenében is. Gondolom a “cutting edge” 3D kamerák és hasonlók miatt a budget 20 millió, így kell még dalolni nekik.

Amúgy a Project Hail Mary még mindig tartja magát, 6.5 milliós volt ez a hétvégéje Amerikában, és összesítve már 656.3 jutott neki. Ja és a Hokum bár nem magasról, de csak 49%-ot esett, ami a horror zsánere miatt jónak számít.

human
írta
2026. 05. 12. 03:26
megjelenés
5
hozzászolás


Michael nem visel Pradát

Egy legacy sequel mintha mondani akart volna valamit, így tényleg a moziban volt a helye, szemben a Freaky Friday-szerűségekkel?

A hétvégén a Devil Wears Prada 2 jött az élre 75.7 milliós hazai nyitánnyal, de a világ többi része is ki volt éhezve, mivel 156.9 milliót tettek hozzá, hogy összesítve 233.7-tel nyisson a folytatás. Ezzel Meryl Streep eddigi legjobban kezdő filmje lett, és az előző rész 27.5 milliós kezdését is simán átugrotta. Mondjuk az 20 évvel ezelőtt volt ekkora összeg, bár most meg ugye sokkal több ellenfele van már a filmeknek a figyelem gazdaságban… Nem mellesleg a fenti összeg iszonyat erős egy dramedy-nek manapság. Feltehetően a folytatás sokkal rosszabbul fogja magát tartani, mint az első rész, ami végül 5* szorzó körül hozott össze.

A második a Michael lett, ami csak 44%-ot esett otthon 54.4 milliót hozva a 2. hétvégéjén. Összesítve már 430.2-nél jár. Ha így folytatja akkor a következő BO posztnál már lehagyja a Bohemian Rhapsody-t hazájában, bár az amúgy csak 39%-ot esett a második hetére, viszont ugye alacsonyabbról, mint a pop királya. Már most a 2. legtöbbet hozó zenei életrajzi film a világpiaci bevételeket nézve, de a Bohemian Rhapsody összesített 879 milliója azért lehet nem lesz meg?

Érdekességnek: Spike Lee imádta a Michaelt, és még a kritikusokat is leszólja. “the people who showed up, they showed up worldwide. People showed their love”

Újdonság még az 5. hétvégi helyet elérő horror, a Hokum, amiben egy író mélyre merészkedik, és ez 6.4 millió dollárt ér az Amerikai piacon, pedig csak 1885 vászonra tették. Elvileg 5 millióba került, így feltehetően még mozikban zöldben lesz, újabb győzelem a Neonnak.

Ellenben a 6. helyre érkező Animal Farm nem volt ennyire olcsó, és 2600 vásznon csak 3.3 millióra jutott, szóval már most bukta. Lehet, hogy nem gyerekmese szerűen kellett volna adaptálni egy klasszikust? Sőt, még a végét is megváltoztatta Serkis… Ki a fene volt a célcsoport?

Ja és a Project Hail Mary még mindig 8.5 milliót szedett össze odakinn.

human
írta
2026. 05. 05. 03:14
megjelenés
1
hozzászolás


Michael Jackson 2026-ban is sokat ér

Megérkezett a film, amit szinte mindenki sikernek tippelt, a kritikusok is tisztában voltak ezzel, csak az maradt igazából a kérdésnek, hogy mekkorát szakít.

Igen, újdonságként a Michael érkezett, amit profi iparosan tökéletes nosztalgiabaitre raktak össze, és simán az eddigi legjobban indító életrajzi film lett, átugorva ezeket a milliókat: Bohemian Rhapsody 51$, Straight Outta Compton 60.2$, Oppenheimer 82.4$. A lábait, avagy hogy meddig jut azt majd meglátjuk, de egyelőre 97.2 Amerikában, világszinten összesítve pedig 218.8 millió ami már biztos. A budget 200 millióra rúgott az újraforgatással, de esélytelen, hogy ne profit legyen a vége. Látszólag a közönség szereti, nem meglepő ugye, és hát ez a film mindig is kritikabiztos volt (borzasztó a trend, hogy már megint megy a hülye kritikusozás, csak mert egy látszólag rossz, pontatlan és témailag gyáva életrajzi filmre azt merték mondani, hogy rossz, de működik, hiszen a slágerek a világvégére is elcipelnék, vagyis cipelik is, lásd a bevételt).

Részemről elképzelni sem tudom, hogy a “meglátjuk a 2. filmet” miképp jöhetne össze, mert a kis drámás, de slágerekkel teli “feelgood” klipekre mentek a népek, a legendát akarták látni, de elvileg kevés nagy siker maradt hátra, és hát… nos a megosztóbb rész nem túlzottan volt eddig jelen, hogy úgy fogalmazzak.

(A másik érdekesség, hogy az örökösöknek mindenképp siker, mert Jackson dalainak a felét 600 millióért adták el a Sony-nak pár éve, de a többi most mindenképp felértékelődött. Ahogy a Queent is felhúzta anno a propaganda, vagyis izé, a legendaépítő reklámfilmjük.)

A már hetek óta itt levő filmekből a Super Mario és a Project Hail Mary jól tartja magát, a Drama is korrekt.

Újdonságként érkezett a Over Your Dead Body remake, nem volt hatalmas kampánya és csak 1550 moziba küldték, de az 1.3 milliós hazai kezdést tekintve a vásznas átlaga siralmas lett. Gyors PVOD várható?

És hát a Mother Mary sem szerepelt jól, 1.2 millió, egyrészt mert tényleg a Michael ellen kellett betenni egy zenészről szóló filmet, másrészt annak még a Devil Wears Parada is jó ellenfél lehet valahogy, bár nyilván meg akarták lovagolni, hogy Anne Hathaway amiatt jobban rivaldafényben van épp. Mondjuk az A24 feltehetően sejtette, hogy nem megy nagyot a Mother Mary, legalábbis valami ilyesmi érződik azon ahogy kezelték.

Amúgy a Fight Club felújított változata is mozikba került Amerikában, 700 vásznat kapott, de csak 228 468-at hozott, mármint dollárt.

A Desert Warriort majdnem leghagytam… A nulla reklámkampányos Anthony Mackie 1010 vásznon 487 848 dollárra volt elég. Giga bukta. Értem, hogy főleg streamingre készült, de hogy miért, azt kevesen tudhatják.

human
írta
2026. 04. 28. 02:01
megjelenés
10
hozzászolás


Mario maradt az élen, egy múmia nem tudta lenyomni

Ismét “unalmas” hétvége volt a mozikban, mármint bevételileg biztosan, hiszen az első két helyezett az amerikai listán eléggé tartotta magát.

A Super Mario Galaxy Movie 46%-ot esett ismét, újabb 36.5 milliót hozzátéve a hazai bevételéhez, világszinten pedig 750.7-nél jár. Úgy tűnik az első részhez képest nem megy akkorát, már láttam olyan előrejelzést, hogy a sokáig alapvetésnek számító “biztos meglesz az 1 milliárd”-os elmélkedést már kevesebben tartják. Nyilván 110 millióból készülve csak a mozikban is gigasiker, de a harmadik részre lehet kéne valami történet is, hogy ne lefele tartson a trend?

Közben a Project Hail Mary nem gigasiker anyagilag (szigorúan nézve), hiszen jó drága volt, de újabb 20.5 millió Amerikában, világszinten már 573.1, szóval a héten elvileg már zöldben lesz csak nagyvásznon, és akkor még PVOD és majd a Prime Video premier, hát bőven jól hozott az Amazonnak, főleg ha egy Crime 101 mellé tesszük.

Újoncként 3. helyen nyitott a Lee Cronin’s The Mummy 13.5 millióval odakinn, és világszinten összesítve 34.4-et hozott már a 22 milliós budgetje ellenében, amivel látszólag korrekten termel majd, de úgy tűnik többet vártak tőle. Nem mellesleg ezzel Cronin előző horrorja, az Evil Dead Rise alatt kezdett.

A Normal pedig a 7. helyezésre volt elég a 2.5 milliós hozammal. Ez a Bob Odenkirkös kisvárosi seriffes akciófilm, aminek elvileg 20 millió alatt volt a költségvetése, de ez a kezdés akkor is nagyon kevés, villámgyors PVOD premiert tippelnék.

Ja igen, a Drama pedig már a Materialist fölött van összbevételben az A24-nek, szóval bőven siker lett, 100 fölé fog menni feltehetően.

human
írta
2026. 04. 21. 03:09
megjelenés
4
hozzászolás


Unalmas bevételi hetek jönnek?

Mármint úgy olvasom a 2026 eddig erősen kezdett, ha tartaná bevételekben akkor az jót tenne a moziknak. Viszont akkora nagy meglepetések nem mostanában lesznek így ránézésre, szóval a számokat nézni bár örömteli lehet, de azért kicsit unalmas.

Újdonságként a romantikus You, Me & Tuscany jött, 7.7 millióval kezdett Amerikában, a hétvége 4. helyezettje. 18 millióba került, szóval nem siker, bár azt hiszem ez még így az elmegy kategória egyelőre. Itt azt hiszem az az érdekesség, hogy a stúdiók nagyon figyelték a bevételét, és hasonlót nem is zöld utaztak a premierjéig. Ugye két fekete főszereplő egy kb. Netflixes romantikus szintű darabban, szóval elég érdekes, hogy pont ez lenne a kiemelt példa bármire…

Oké, volt még újdonság, a BTS koncertfilm, korrekt milliók azt nézve, hogy csak szombaton ment, a Faces of Death modern változata, ami 7.4 millióból készülve 1.6-on nyitott, de szerintem ezt alapból streamingre szánták szóval csak bónusz pénz. Ja és végre Amerika is megkapta az Exit 8 darabot, de nem lett meglepetés siker az 1.4 milliós kezdésével ott, bár kevés vásznon ment, szóval az átlaga jónak számít ilyen szempontból.

A hétvégét természetesen a Super Mario Galaxy Movie nyerte, 68 millió a hazájában, ez 48%-os esés, ami rosszabb, mint az eredeti 37%-osa, szóval a kaszálás ellenére is lefele mutató trend. Nyilván így is 600 millió felett van már világszinten simán.

A második pedig a Project Hail Mary, ismét kicsi esés, újabb 24.1 millió a bankban csak Amerikából, világszinten pedig már 500 fölött jár mostanra.

Aminek pedig kifejezetten örülök, hogy a Drama csak 39%-ot esett, 8.7 milliót húzott a 2. hétvégéjére, és így már 30 fölött van a hazai piacon, világszinten 62 millió fölött, szóval már a pozitívban hasít. Mondhatni a bevétele nem drámai… há há. Viszont remek, hogy egy felnőtteknek szánt film ismét korrekt az év első felében, nem csak az Oscar hajrában kapunk ilyet!

human
írta
2026. 04. 14. 02:34
megjelenés
Ide te kellesz!
hozzászolás


Mario megint szuper

A családok elkeseredetten akartak valamire rohanni, így a Mario ismét tarolt a mozikban? Sőt, folytatásként nem esett sokat az első rész gigasikeréhez képest. Legalábbis a nyitása.

Mivel 5 napos hétvége volt odakinn is, így igen, nézhetjük a szerda-csütörtök adatokkal megdobott 190.8 milliós amerikai kezdést a Super Mario Galaxy-nál, világszinten már 372.6, és mivel elvileg 110-be került, így már reklámmal is pozitívban lehet. Feltehetően az 1 milliárdos határ meglesz itt is.

Ami nekem érdekesebb volt, hogy a Project Hail Mary egész jól tartotta magát, pedig elvesztette a drágább vásznakat, és hát a nézőközönség egy részét, mivel eléggé családi film ellenfele érkezett. Így is sikerült a hétvégén egy 31.7 millió, és csak 41%-ot esett az előző héthez képest. Mindjárt lehagyja hazai terepen a Martian 228.4-es végét, összesítve pedig 421.6-nál jár. Ez még mindig nem profit, de az Amazon MGM-nek hatalmas siker feltehetően.

Ami pedig a legjobb hír: The Drama a 3. helyen indított az A24-től, minden furcsasága ellenére 14.4 millióval kezdett Amerikában. Talán a két főszereplő miatt, de más piacokon is bemutatták a filmet, pedig az A24 gyártások általában lassan jutnak el mindenhova, így összesítve már 27.8 milliónál jár. Ez a stúdió harmadik legjobb nyitánya, de sokkal drágább filmjeik előzik be, hiszen a Marty Supreme és a Civil War volt csak erősebb nála, mindkettő több pénzből készülve. Jó összehasonlítás inkább a Materialists lehet, az hasonló budgettel 11.3-ra volt képes odakinn tavaly. Az indie drámáknak kell star power, csak nem szabad 30 fölött költeni rájuk?

human
írta
2026. 04. 07. 14:34
megjelenés
1
hozzászolás


A Project Hail Mary bevételileg is csodát hoz?

Bár nem teljesen a tavalyi Sinnerses pénzügyi flashbackről van szó, de simán első helyen maradt Gosling optimista scifije. Amúgy mellékvágány, de a kritikán még mindig érkező kommentek is jó lecsengést sugallnak, mert pár nap után azért eléggé szokott csökkenni a gépelési kedvetek.

Amaze amaze amaze?

Konkrétan arról van szó, hogy a Project Hail Mary csak 33%-ot esett Amerikában a második hétvégéjére. Ez brutálisan jó adat, úgy tűnik a nagyon korrekt kezdés után hatalmasat fog menni. A Martian mondjuk csak -32%-ot volt anno, de az alacsonyabbról, vagy hogy mondjam. Mondjuk 11 éve, szóval a pontos pénzeket természetesen nem lehet összehasonlítani. A lényeg, hogy a hazai piacon 54 milliós lett ez a 2. hétvége, a világpiacon pedig már összesítve 300 felett jár a film. Ugye a többi országban látszólag rosszabbul indított, viszont csak 5%-t esett, szóval a jó híre ott is működött és erős bevételeket jelentett. Innen már bármilyen ellenfél érkezik, akkor pozitív lehet a vége, az Amazon MGM első nagy sikere összejött.

A Hoppers viszont hiába tartja jól magát, most is második lett még, hatalmas ellenfelet kap a Mario személyében a héten, szóval… lehet a nagy költés miatt végül csak negatívban zárja a mozis útját, és csak PVOD-nél jut zöldbe. Mondjuk még 75 millió kéne neki kb, hiszen a világon összesítve 298-nál jár

A harmadik helyig kellett menni egy újoncért, de úgy tűnik a They Will Kill You holtan érkezett, 4.9 millió sikerült neki odakinn. 20-ba került, szóval alsó hangon 50 fölött kéne zárnia (a világon összesítve 10 körül jár a poszt idején), de a Warner a reklámmal sem erőltette meg magát, és ugye a hasonló Ready Or Not 2 is most futott a mozikban. Elvileg egy nagyobb meglepetést nem lőttek el a marketingben, de ez sem lökte fel a nézői ajánlásokat.

Más kifejezett érdekességet nem látok, de lehet csak nagyon álmos vagyok. Nem tudom, idén kivételesen elkapott teljesen az óraátállítás, talán mert teljesen meglepett, annyira kiment a fejemből.

human
írta
2026. 03. 31. 02:37
megjelenés
1
hozzászolás


A Project Hail Mary a mozikat is megmenti!

Na jó, teljesen nem képes rá, de a tavalyi évhez képest 100%-ot nőtt ez a hétvége összesített bevétele. Akkor valami Snow White nyitott…

Az élen így természetesen a Project Hail Mary, 80.5 milliót hozott össze Amerikában, ami az Amazon MGM egyesülés első igazi mozis sikere, de még a szólózó MGM időszakban is csak 2012-ben volt utoljára ekkora nyitánya a stúdiónak a Skyfall-lal és a Hobbit 1-gyel. És ha az előző Weir adaptációhoz hasonlítjuk, akkor a Martian anno 54.3-ra volt képest szintén a “szabadság” földjén az első hétvégéjén, viszont annak brutális nézői ajánlása volt, és 230 közelében zárt ott (4.5-ös szorzó), a világpiacon pedig 630-on. Utóbbi necces lehet a Hail Mary-nek, világszinten összesítve 140.9 milliós a nyitása, de a 230-as előzmény megugorható. Az a durva, hogy a mozis profit még így is messze van, a következő heteken sok múlik. Persze tippre az Amazon MGM számára így is sikernek számít, lesz saját tényleg jó és elismert blockbusterjük.

A második helyen a Hoppers, ami a harmadik hétvégéjére csak 38%-ot esett, még mindig 17.8 milliót hozva össze hazájában, világszinten pedig 242.4-nél járva így. Mondjuk jó drága volt, meglátjuk a Mario-film mennyire tesz majd be neki a jövő héten, de addig még van majdnem 10 napja!

A Ready or Not 2: Here I Come viszont csak a 4. helyre volt elég. Samara Weaving folytatása nem kaszál. Oké, az első rész 8 milliójánál több, viszont elnézve a trailert és a színészeket, a hallható kétszeres budget simán el is hihető. Nem tudom itthon ki ment rá. Ebből végül bukta lesz a mozikban, de kis filmként ez gondolom nem akkora gond a stúdiónak.

Még érdekesség lehet, hogy a Reminders of Him 55%-ot esett, ami nagynak tűnik a Regretting You és az It End With Us 2. hétvégéjéhez képest, de ránézésre összesítve majd pozitívban zárhat, hiszen már most 2x körül van, nem kell olyan sok.

Ja igen, az undertone horror, ami a zsánerre lassan már jellemző 68%-ot este, de ugye már most is bőven profitban van.

human
írta
2026. 03. 24. 02:52
megjelenés
4
hozzászolás


A Pixar maradt az élen

Mondjuk családi filmes kihívója nem akadt a Pixar műnek, meg úgy alapból kevés erős újdonság jött. Szóval a Hoppers nyerte a kinti hétvégét, 28.7 millió sikerült neki, így csak 37%-ot esett Amerikában. Már most hétfő estére üti feltehetően a GOAT eddigi összbevételét. Lehet hogy drága volt, de a Pixarnak hozott most egy eredeti ötletes gyártásként győzelmet.

A második helyen az újonc Reminders of Him volt, ami újabb Colleen Hoover adaptáció a mozikban, és 17.97 milliót jelentett ez a hazai piacán. 30 alatt volt a budget, és a világon már 28 millió fölött van összesítve, szóval enyhe siker lehet, de lehet lassítanak majd a Hoover regények ilyesfajta szórásával. Bár ha úgy nézzük, hogy az It Ends With Us 50-es kezdése alatt, de a legutóbbi Regretting You fölött nyitott, akkor feltehetően ez jó eredmény, és annál egy kicsit olcsóbb is volt.

A harmadik viszont ismét csak egy horror. Amelyik stúdió nem gyárt viszonylag olcsó horrort mostanra, az pénzt hagy az asztalon? Az Undertone ugye a podcastolós, az A24 által forgalmazott darab, és 9.3 millióval kezdett Amerikában, ütve az előrejelzéseit. Mindemellett csak 500 000 dollárba került, és az A24 ugye főleg online költ célzottan reklámra, szóval lehet már most profitban van tényleg kvázi, bár ilyen kis filmnél a terjesztés tényleges költségei is bejátszhatnak, de akkor is brutál sikerbe sorolható.

A Scream 7 ismét 50%-ot esett, ez ugye a harmadik hétvégéje volt, de hazájában már 106.7 milliót hozott, így szerdára már üti majd a Scream 6 amerikai összbevételét. Világszinten pedig már le is hagyta elődjét. Bejött Campbell visszahozása és a többi, biztos lesz folytatás.

A The Bride! még halottabb, 70%-os esés a 2. hétvégéjére, nagyon alacsonyról. Az év gigabombája eddig, és lehet semmi sem fogja ezt a kitüntetését megszorongatni.

human
írta
2026. 03. 17. 02:57
megjelenés
3
hozzászolás


A Pixar valamennyire magára talált?

Megérkezett a Pixar eredeti ötletes, nem folytatás filmje, és remekül hozott. Nagyjából. Az biztos, hogy az Elio után mindenképp a jó útra találásnak tűnhet a végeredmény, de nemsokára valami Mario nevű film szorongatja meg a nézőközönségét.

Tehát az élre a Hoppers futott be, aminek a hazájában 45.3 millió sikerült, ez a Coco óta a legjobb debütálás eredeti Pixar filmnek. Nyilván a folytatások más tészták. Minden jel arra mutat, hogy jól tartja majd magát, remek a WOM, és tényleg csak a Mario lesz majd az ellenfele, de az még 1 hónap. Világszinten 87.3 milliónál jár összesítve a film, de azért még hosszú az út, mert elvileg 150-be került, szóval 4x kéne legalább a mostani hétvégének.

A második helyen a Scream 7, ami a rajongótáboros horrorok hatalmas esésével fogadta a hétvégét, Amerikában 73%-ot zuhant, mivel csak 17 milliót keresett. A kiugró nyitás miatt viszont bőven pozitívban lesz, majdnem 150 milliónál van a világon 10 nap alatt, és már most lenyomta több elődjét. Mondjuk ha a stúdiónál lennék kicsit aggódnék, mert a folytatáson csattanhat majd a nézői ostor.

Ami viszont brutális, mivel mostanra már tudjuk a budgetet is, az a 90 millióból és 60 fölöttiből reklámozott The Bride!, hiszen “holtan érkezett”, otthon 7 millió, világszinten összesítve 13.3. Még ez utóbbi szám is kevesebb, mint amivel tavaly a Mickey 17 nyitott csak Amerikában, hiszen annak 19 millió sikerült 2025-ben. A kritikai és nézői véleményeket elnézve minden igaznak tűnik a nehéz készülésről, egy hatalmas sok ötlettel beszórt kupi lehet az egész, aki látta nyugodtan nyilatkozzon.

(Mellékvágány, de véletlenül pont a Warner eladás után kerülnek elő a buktáik, a Bride ide csúszott, a Mortal Kombat II is át lett tolva idénre. Vajon még hány meglepetésük lesz a tavalyi erős filmes felhozataluk után.)

human
írta
2026. 03. 10. 03:12
megjelenés
2
hozzászolás


Nincs mit tanulni, a stúdiófejesek zsenik!

Leteszik a talán legszarabb Scream fejezetet, erre rekord bevételt hoz a franchise. Bejött a késleltetett reklámkampány és a mozis időzítés? Természetesen /s a fenti címben, ha nem egyértelmű. Viszont tuti azt tanulják meg belőle, hogy elég ez a minőség.

Tehát a Scream 7 csak Amerikában 65.6 millióval nyitott, és a világon összesítve már 96.7, felülteljesítve az előrejelzéseket. Akármit esik innen, akkor is pozitívban lesz a végén a bevált szorzó szerint, mivel olcsó volt, hiába vágtak 7 milliót Neve Campbellhez a visszatérésért. Mondjuk elnézve a filmet olcsónak is érződik. Ezen felül bár volt ugye a drága Super Bowl spot, előtte látszólag alig költöttek reklámra egy hagyományos kampányhoz képest, bár a végén azért a gázra léptek. Szóval hiába a termék minősége (nehéz filmnek hívni), lehet ez a fajta marketing erősödni fog? Vicces, mert ugye a streamingek, főleg a Netflix eléggé így csinálják évek óta.

A Scream ezzel a franchise legjobb kezdését hozta, sőt, a slasher zsáner egyik legjobbját.

A többi film amúgy nem igazán említhető most. Oké, a GOAT alig eseget, a Wuthering Heights viszont élesen tart lefelé, de még így is 6.7 milla a harmadik hétvégéje, és nemzetközivel együtt simán 200 fölött lesz a vége, ez is pozitívban zár, Fennel már dolgozhat valószínűleg a következő projektjén. Vajon mit adaptál legközelebb, egy új Gone With The Winds jöhet?

Ja és a How to Make a Killing gigabukta, a második hétvégéje 55%-os eséssel 1.5 millió.

human
írta
2026. 03. 03. 02:47
megjelenés
5
hozzászolás


A Goat az élre tört!

A múlt hétvége bevételi toplistája pont az ellentettjére fordult, hiszen a családi filmeknek egyszerűen van helye és piaca természetesen.

Az első a GOAT lett, a kosarazó kecske, mivel csak 38%-ot esett odakinn, a 2. hétvégéjére 16.7 milliót hozva. Összesítve a világpiacon pedig már 100 fölött jár. Igen, nyolcvanba került, de ha így tartja magát, akkor bőven profitban lesz tényleg.

A második pedig a “Wuthering Heights” 14 millióval Amerikában, ez 57%-os esést jelent, ami nem annyira rossz, tekintve, hogy a múlt hétvége volt az igazi terep neki a Valentin nappal. Sőt, a világ többi részén felül teljesít az elvártnak, 150 millió fölött jár már összesítve. Nos, a premierje körüli sötét felhők kicsit oszladoztak ezek szerint.

Tudom, az I Can Only Imagine 2-ről még nem írtam, de az egy fake movie. Mármint viccelek, de annyira kiesett valahogy az érdeklődésemből, hogy a trailer is teljesen elment mellettem. Erre 7.7 millióval indított a Lionsgate-nek, és harmadik helyre jutott újoncként.

Most jönnek az igazán rossz hírek, miszerint a Crime 101 csak 5.5 millióra volt képes, 61%-os esés hazájában Chris Hemsworthéknak, és csak 45.8-nál jár összesen. Talán a reklámkampányt visszahozza a végére. Ja a gyártási költséget is kéne? Hát azt a streaming premier állja feltehetően.

Ezen kívül Glen Powell sötét komédiája, a How to Make a Killing nyitott még a hétvégén, a 3.6 millióra futotta az A24-nek, de ha azt nézzük, hogy viszonylag kevés vásznon kezdett… akkor sem erős? Mármint úgy már 4. lenne a filmek között a 2191 dollár/vászon átlaggal, de például a Wuthering 3802 ugyanígy nézve, méghozzá a 2. hétvégéjén. 40-ba került a film, és jól nőve, plusz a világpiacon véletlenül kaszálva is bukta bőven, mert innen egy 100 millia megugorhatatlannak tűnik. Powellnek kell valami siker újra már lassan.

human
írta
2026. 02. 24. 02:49
megjelenés
6
hozzászolás


Gyenge hétvége volt

Nyilván a Super Bowl aláásta a vasárnapi mozizási kedvet, de talán október óta nem volt olyan hétvége, amikor egyetlen film sem lépte át a 10 milliós bevételt.

A Send Help maradt az élen, ami 53%-ot esett, és ez egy kicsit soknak számítana, de a vasárnap ugye betett neki, szóval gondolom korrekt ez a 9 milliós amerikai bevétel. Azért világszinten összesítve még csak 52-nél jár, szóval nagyon hosszú lábak kellenek neki, csak PVOD után lesz profitba, ez már szinte biztos.

A második helyen viszont egy újonc, a Solo Mio van, Kevin James olcsóért készített romantikusa, ami 7 millióval nyitott az Angel Studiosnak hozva egy könnyű győzelmet feltételezhetően.

A harmadik pedig az Iron Lung lett, ami 63%-os eséssel bírt, ez elég nagy, bár rajongói filmek, mint a 5 Nights At Freddies ennél is durvábbak voltak, viszont még így is 6.7 (six… seven) milliót hozott, és ez már mind profit simán. Markiplier megcsinálta, de a rajongói kb. elviselhetetlenek a “Hollywood fél” és a többi dologgal, hiszen egy januári olcsó horrorról van szó, ami remekül hozott, de nem rúgja fel a stúdió rendszert, azért nem az új Blair Witch vagy Paranormal Activity-t tette az asztalra teljesen függetlenként gyártva és forgalmazva, ha már tényleg határokat felrúgó horrorokat nézünk.

A Marty Supreme pedig az A24 valaha volt legtöbbet hozó filmje lett a hétvégén. Meg is érkezett PVOD-ben amúgy. Khm, jöhetnek az extra vélemények a kritikához.

Ja igen, újoncként még megérkezett Luc Besson új rendezése is Amerikába, a Dracula: A Love Tale 4.4 millióra volt elég. Az 50 körülibe kerülő film a világon eddig 25.3-at kapart össze, szóval nem tudom, lassan már nem fognak Bessonra bízni ennyit.

Érdekesség még, hogy bár az államokban nem ment nagyot a Hamnet, a világpiacon mostanra 70.6 milliónál jár. A becsült budgetje 30 millió körül van, szóval már profit környékén lehet, de ugye kisebb filmeknél nem olyan egyértelmű a szorzó, mivel máshogy vannak értékesítve.

human
írta
2026. 02. 10. 01:59
megjelenés
5
hozzászolás


Három újonc az élen

Ilyen is rég volt, hogy három újonc vezeti a hetet, és abból az egyik egy youtuber, aki már most profitban van.

A hétvégét a Send Help nyerte, méghozzá úgy, hogy a pénteki becslésekről felfelé változott az eredménye, ami jó hír. Így 19.1 millió sikerült neki Amerikában, a világon összesítve az eredményt pedig 27.2-nél jár Sam Raimi horrorja. Nem tudom hogy fogja tartani magát, hiszen most vasárnap majd Super Bowl, ami brutális esést hozhat. Sajnos a budget egy 40-es, szóval alsó hangon 100-nál kéne végeznie., ami 3x a kezdésről. Összejöhet, bár a Whistle és a Strangers 3 is nyit horror ellenfélnek.

Viszont a második Markiplier horrorja, a játékfeldolgozás Iron Lung lett. A rajongók gyorsan rohantak és a többi elmondható rá, de 17.8 milliós a nyitás az állítólag 3 millióba kerülő filmnek (és a világon 21 az összesített vége eddig), ami nem is volt agyonreklámozva, nos, Christ Stuckman pisloghatott.

A Harmadik viszont a Melania, ami 40 milliós költségekkel készült dokumentumfilm, és az egyik legerősebb bevétel a zsánerében… ha a zeneieket nem nézzük és más zárójelek. Mivel ennek a reklámkampányára öntötték a lét, pedig dokufilmeknél nem annyira szokták, ennek fényében a 7.2 milliós nyitás nagyon gyenge, főleg, hogy a kezdő nap utáni becsléseket lefelé kellett módosítani. Valahogy mégis megérhette a Prime Video-nak, csak nem látjuk a számokon?

Érdekesség, hogy a Zootopia 2 nem esett tovább, hanem a 9. hétvégéjéről a 10.-re konkrétan nőtt. Az Avatar is fixen pakolja be a milliókat, de a Way of Water már nagyon-nagyon messze van számára.

És akkor itt van még egy újonc, a Stathames Shelter, aminek 5.5 a hazájában és összesítve a világon 13 millió sikerült. Elvileg 50-ba került, szóval feltehetően bukott a Ric Roman Waugh (Shot Caller, Felon, Kandahar) projekt. Kár érte? Úgy láttam a premierek posztnál, hogy páran elvoltak vele.

Mit kéne még megemlíteni? A Bone Temple végképp a földön, szerintem gyors PVOD lesz ebből. A Marty Supreme-t nem tolta meg annyira az Oscar jelölése, Sidney Sweeney Timmy boi fölé keveredett ismét. Mondjuk a Housemaid ennek ellenére is érkezik a héten PVOD-be, szóval mindenki veszekedhet majd a véleményemmel róla.

human
írta
2026. 02. 03. 01:27
megjelenés
15
hozzászolás


Letaszították az Avatárt!

Az Avatar: Fire and Ash a 6. hétvégéjén nem lett első az amerikai piacon, hiszen jött Chris Pratt és a Pro AI filmje.

Igazi januári hétvége amúgy, hiszen az újdonság Mercy csak 10.8 milliót hozott odakinn, mégis az élre tudott kerülni. Mondjuk ez így is nagy bukás széles releaseként, világszinten is csak 22-nél jár összesítve, de igazából nehéz ezeket az Amazon MGM filmeket belőni, amiket tippre streamingre szántak, de mégis megfuttattak mozikban, gondolom ez esetben a főszereplői miatt. Azért 60-ba került, és a marketinget elvileg megtolták, szóval esélye sincs semmi tényleges megtérülésre, de akkor is áll az előbbi, miszerint a Prime Video-n hatalmasat fog menni feltehetően.

A másik újdonság a Return to Silent Hill volt, aminek 1850 teremben csak 3.3 millió sikerült Amerikában, ami még a kevés reklámot tekintve is hatalmas bukta ha igaz a 23 milliós budget. Ez gyorsan jön majd streamingre, mint a Greenland 2, ami most kedden kerül online amúgy.

A már futó filmekből ami érdekes lehet, hogy… nem is tudom, amit eddig sikernek számoltunk, az továbbra is jól hoz. Ami viszont tényleg szomorú, hogy a 28 Years Later: The Bone Temple az bizony földbeállt, a második hétvégéje 73%-os esés odakinn (még az első Years is csak 67%-os mínusz volt, ugye sokkal magasabbról), csak 3.4 millió a vége, és világszinten sem vevők rá a népek, nem csak az amcsiknak nem kell a művészi zombifilm. Ez bizony teljesen aláásta a “már berendelt” 3. részt sajnos.

human
írta
2026. 01. 27. 03:06
megjelenés
4
hozzászolás


- A múltba →


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.