A Honest Trailer csapat viccelt kicsit a.. sokadik Jurassic filmmel, amiben most Scarlett menekül random emberekkel és gyerekekkel.
Folytatódik a bejegyzésA Honest Trailer csapat viccelt kicsit a.. sokadik Jurassic filmmel, amiben most Scarlett menekül random emberekkel és gyerekekkel.
Folytatódik a bejegyzésA színésznő a Jurassic World: Rebirth nyitásával átvette a vezetést Samuel L. Jacksontól a filmjeivel legtöbb bevételt hozók toplistáján, összesen már 14 614 865 816 dollárt hoztak a szereplését tartalmazó darabok. A harmadik Robert Downey, Jr., a negyedik Zoe Saldana, az ötödik Chris Pratt, és csak a hatodik Tom Cruise, az egyetlen aki nem a Marvel és Avatar filmek miatt van itt.

A fentiekből lehet nem egyértelmű, de a Jurassic World: Rebirth erősen nyitott. Bár a Jurassic franchise-on belül nem a legjobb, de az előrejelzések fölött kezdett 5 nap alatt 147,8 millió Amerikában, ahol ünnep volt a múlt héten (a tényleges hétvégi adat 92 millió, de úgy tűnik ez esetben ez nem számít), nemzetközileg pedig 174,8 a hétvége, így összesen már 322,6 milliónál jár, és 700 fölé tippelik a végét az okosabbak, de a 800 is meglehet. Az előző Jurassic Worldök számait nem éri el, de olcsóbb is, és hát a Dominion fostalicskája után érkezett…
A nagy újonc mellett az F1 jól tartotta magát, csak 55%-os esés 25,8 milliós bevétel a 2. hétvégéje Amerikában, amivel már az Apple TV+ eddigi legtöbbet hozó filmje lett, bár nyilván az almaharapóknak nem csak ez a pénz számít, hanem hogy mennyit ér majd a streamingjüknek, de azért szép az 293,3-as eddigi összbevétel.
Ami viszont egyértelműen nagy bukta, még Blumhouse is elismerte, hogy nem kellett volna zsánert váltani, az a M3GAN 2.0. Gondolom PVOD-ban érkezik majd gyorsan.
A 28 Years Later a 3. hetén már csak 4,6 millióra futott odakinn, összesítve 125,8-nál jár, szóval majdnem pénzüknél vannak, a PVOD nagy profit lesz (végre cenzúra nélkül láthatjuk) és talán azzal épül majd közönség is, aztán pedig reméljük a Bone Temple jobb költés/bevétel arányt tud majd felmutatni, hogy befejezzék a trilógiát.
Shot on Kodak, szóval muszáj volt nagy vásznon látni Gareth Edwards újabb rendezését, ami már a 7. fejezet a Jurassic világból. Gondolkoztam, hogy tényleg filmként kezeljem-e ezt a mozgóképes valamit, de igazából nem is próbál az lenni. Ez egy vidámparki látványosság, csak most új csapattal, “új küldetéssel”, teljesen kifarolva a Dominionnal bebetonozott zsákutcából.

A történet röviden annyi, hogy a dinók már nem sokakat érdekelnek, nincs bennük látványosságként pénz, ki is pusztultak újra, kivéve az egyenlítőhöz közel, ahol megvannak az életfeltételeik. Ide embereknek tilos bejárni, mivel életveszélyes. A cselekményt az indítja be, hogy valami gyógyszercégnek minták kellenek 3 fajta dinóból, akik szerencsére pont egy szigeten élnek, olyanon ahol korábban mutánsokkal kísérleteztek, keresztezéssel a dinó fajok között, de ez halálosan sült el.
Nyilván a cég alkalmazottja egy tucat zsoldossal elhúz a szigetre, hogy begyűjtse a mintákat, de a Jurassic-recepthez egy család is kell, akik pont az útjukba eső helyen szenvednek hajótörést. Így több ember menekülhet, amikor jön a futás, hogy az öreg Goldblumot idézzem. És tényleg ennyi. Akciójelenet, pár halál, rohanás a következő mintához, stb. Nem a fordulatok miatt lesz emlékezetes.

Lehet úgy jött le, mintha földbe akarnám döngölni a filmet, de elvoltam vele. Nyilván nem lelkendezve ugráltam utána, szerintem teljesen cinikus, hogy a filmben az emberek unják a sima látványosságot, a cég is mást akar elérni, és a végén GigaMegaDinó kell, mert már nem tudják hova fokozni, viszont maguk az akciójelenetek hasítanak előre. Tét az nincs, mert senki sem igazi karakter, viszont látványos és szép, na meg tényleg dinó akció, szemben a Dominionnal, ami már azt sem tudta mi kell.
Olyan az egész, mintha a film kérdezni akarná, hogy feléleszthető-e még a dinó szeretet, de valójában a franchise iszonyat kaszált folyamatosan, hiába nem “először látjuk őket vásznon”, szóval az emberek nem untak rá az őslényekre (ez is sikernek néz ki az első hétvégéje alapján). Nem kell metán kinézni erre. Pont azt kell csinálni amit szerencsére mellette tettek, hogy izgalmas és látványos szinte végig.

Jobb lett volna, ha mondjuk rendes karakterek vannak benne, ahelyett a kínos beszélgetés helyett amit két Oscar jelölt színész, Scarlett Johansson és Mahershala Ali lenyom a hajón, ahol megijedtem, hogy mire ültem be. A “nesztek karakterépítés” után nem tököltek sokat. Mondjuk minden fordulat még nevetségesebb lett ezáltal, már amikor “ja hogy a karakternek a végére változni kell” dologra ráébredtek hirtelen. Konkrétan Scarletté mindenhol van a skálán, és teljesen hiteltelen a végén a nagy választása.
De ennyi baj legyen? Elviszi a kinézet? Csak mert nagyon szép. Mármint a film is. Áh nem hagyhattam ki ezt a poént. Szóval vannak mély színek, ha már rendes történet nem sikerült, a lények korrektek, és sokkal kevésbé képünkbe tolva merít a régi Jurassic filmekből. Itt tényleg csak utalások-szerű a múlt, inkább próbálja a maga útját járni a Rebirth, a raptorok és t-rex helyett más elől kell menekülni többnyire. Na jó, azért az Aliens-re is átváltanak, mert az utolsó harmad kb. James Cameron klasszikusának újranézése után íródhatott, meg a vision boardra is ez volt tűzve, nem csak a dinó, hanem sok minden más is.

Nyilván egy Jurassic Park első rész még a távolban sem látszik a Rebirthnek, de az eddigi Jurassic Worldnél sokkal jobb a színészgárda, nem is gondolták túl, egy korrekt nyári popcorn blockbuster a vége. Egy sok hibával teli RIDE. Éltetni nem tudom, annyira nem izgultam, nem is akart tényleg film lenni, eszerint kell és lehet nézni.
ScarJo vs. Dinoszauruszok! Július. Ebből már jobban kihámozható a kísérletezős szigetre menő emberek motivációja, és többet mutat az akcióból is. Tényleg igyekeztek az 1. részt hozni, hiszen a vadon és “ilyet sosem látni” után még valami kutatóbázison is menekülnek a kisebbek elől, amiről kinek nem jut eszébe a raptoros móka.

Nosztalgia járat, de nekem az eddigi Jurassic Worldöknél így ránézésre jobban várós.
Folytatódik a bejegyzésStephen maga hívta fel a forgatókönyvírót, hogy ugorjon már be kicsit.

Az ígykészültben azt is mondják, hogy lesznek új dinók is, és van valami, amit konkrétan az első filmből vesznek.
Folytatódik a bejegyzésKell más a Jurassic World Rebirth poszterére? A minap volt előzetes is.

Egyszerű történet lesz, nem bonyolítják: az eredeti Jurassic Parkot ellátó szigetre mennek Scarlették, hogy ott vegyenek mintát valami gyógyszerhez. A kidolgozás számít majd?

Először wow és a többi, aztán majd jön a sikítozás. Amúgy a trailer tök jól néz ki, mernek színeket használni, Gareth Edwards ismét hozza a jó látványt.
Folytatódik a bejegyzésNa az újév hetén fogták jobban vissza magukat, míg a karácsony körül azért akadtak hírek. Le is írtam egy papírra, hogy jövőre így tervezzek, de azért jó volt valamennyire pihenni. Akad pár bulváros, gondolom itt 1-2 sorban bőven van helyük.
Az új Jurassic World írója felfedte a fő szabályait: 1., utálja a retconokat, szóval minden amit az eddig filmekben láttunk az megtörtént, 2., a tudománynak valószerűnek kell lenni, 3., a humor olyan, mint az oxigén.
Chevy Chase leszólta az SNL filmet rendező Jason Reitmant. Biztos nem tetszett neki ahogy Chase-t életre keltették benne.
Az Odyssey adaptáció Nolan legdrágább filmje lesz, elvileg még a The Dark Knight 250-300 milliós becsültjét is ütni fogja.
Josh Duhamel, Dylan Sprouse, és Til Schweiger már végzett a The Neglected forgatásával. A David Lipper (Murder at Hollow Creek) által írt és rendezett filmben egy nyugdíj előtt álló nyomozó utolsó napját azzal dobja fel egy sorozatgyilkos, hogy élve eltemeti a fiát. A nyomozó kénytelen 3 ügyet megoldani és kideríteni a fia hollétét, hogy még a levegő elfogyása előtt megmentse.
A Dune Part Two forgatásán olyan messze voltak a WC-k, hogy Zendaya inkább nem ivott néha, így elkerülendő a merev jelmezből való 10 perces kibújást és sétát. Ennek megfelelően hőgutát is kapott. “I had such a fear of peeing myself or shitting myself, honestly, in the suit on set. One day, I didn’t drink enough and I had a heatstroke.”
R.L. Stine szerint 3 Fear Street könyvének az adaptációján is dolgoznak. Ennyit tudni, semmit a Netflixes kapcsolatról.
Cynthia Erivo kicsapja a balhét, ha Ariana Grande nem kap Oscar jelölést a Wickedért! “I will raise hell if this lady does not get her nomination” – hát ez illik is a 2024 csak ennyi posztomhoz, gyenge Oscar szezon elé nézünk?
Bret Easton Ellis első rendezése, a Relapse elvesztette a főszereplő Joseph Quinnt, aki inkább Beatles filmbe ment.
Elvileg ezeken a “hivatalos” képeken a The Leader látható az új Captain America filmből. Idézőjel, mert… nekem tűnik olyan hivatalosnak.
—
Elhunyt Jeff Baena, aki a Life After Beth, és a Spin Me Round filmet rendezte többek között. És Aubrey Plaza férje volt.
Elhunyt Angus MacInnes, akinél mindenki a New Hope-beli szerepét emeli ki talán. Ha nem is főszerepekkel teli, de nagy karrierje volt.
-