Aki kíváncsi, hogy mit kapunk a különböző formátumok között választva, annak a hivatalos oldalon is mutatják az eltéréseket az előzetest alapul véve. Hát lehet sima mozikban inkább oldalt kéne rendesen black barozniuk, mert a 35mm siralmasan sokat veszít az IMAX képarányhoz képest.
Nem mellesleg az Odyssey hivatalosan is R besorolást kapott, mert a Küklopszok lóbálnak majd. Vagy vérengzés miatt. Ki tudja.
A 60 minutes csinált egy szegmenst arról, hogy miképp forgott csak IMAX Film kamerákkal az Odyssey. “Resolution 3x higher than digital”. És az ilyen filmre forgatás nehézségei is itt vannak.
Nolan jövőre. 1080p agyontömörítve idén. Avagy megjött az Odüsszeia előzetese, amiben Matt Damon vezeti a harcosait, és képtelen dolgokkal néznek szembe. Tudom, tudom, csak poénkodok. De van videó!
Természetesen kb. pont az állatorvoshoz indulás után jött ki, mikor máskor!
Jövőre Odüsszeusz. Elméletem, hogy mindenképp kell a film első felébe valami brutál akciójelenet, amit nyugodtan ellőhetnek a trailerben is, mert akkor jobban feltámadhat a hype.
Ugye prológus majd a Fire and Ash előtt a mozikban, gondolom ott is vadásszák majd a kamerás felvételt, ahelyett, hogy feldobnák 4k-ban. Na mindegy. Viszont vannak új képek Nolan jövőre érkező filmjéből. A linken Tom Holland is.
Szóval a Sinners és a One Battle After Another újra spéci vásznokra megy december 12-től, IMAX élvezet, és 5 percnyi The Odyssey előszó lesz hozzájuk csatolva. Aztán 19-től az Avatar: Fire and Ash előtt pedig a trailer.
A WOR értesülései szerint majd csak az Avatar: Fire and Ash előtt lesz Christopher Nolan új filmjének az előzetese. Igen, ismét a mozikban, ahogy nyáron, amikor a teasert a Jurassic World Rebirth előtt adták csak, online nem.
Reméljük ezúttal a hazai forgalmazók is megkapják, legalábbis nekem nem volt a Rebirth előtt…
Guy Ritchie lelépett a Road House 2 rendezéséből. Ez az Amazon MGM tervein nem változtat, mármint ősszel akarják forgatni a filmet és 2026-ban bemutatni, szóval keresnek majd mást.
Lily Gladstone is megjött az új Thomas Crown Affairbe Michael B. Jordan és Taylor Russell mellé. Utóbbiak a főszereplők. Sőt, Kenneth Branagh is itt van már.
Cosmo Jarvis mégsem lesz benne Nolan Odyssey-ében, helyette Logan Marshall-Greent nézhetjük majd.
Hailee Steinfeld és Miles Teller a romantikus komédia Winter Gamesben. A téli olimpia alatt összejön egy síelő és egy hoki legenda, ami mindkettejük karrierjét hátravetheti.
Hivatalosan is berendelve a Garfield Movie 2, és persze Chris Patt visszatér a macska hangjának. Még csak korai fázisban a készítés, szóval 2027-re tippelném legkorábban.
Az Old Guard 2 24% RT-n (és 0% a filmbuzin), de az első hetében 37,5 millió megtekintést, 66,8 órányit vívott ki magának a Netflixen, így páran már azt gondolják, hogy tényleg lesz 3. rész, bár Theron friss interjúja szerint kicsit rápihennek mielőtt esetleg csinálják. Ez utóbbi azért vicces amúgy, mert a film vagy 2 éve kész van, rápihenhettek bőven.
Nicholas Britell (Succession, Andor, If Beale Street Could Talk) szerzi Noah Baumbach új filmjének, a Jay Kelly-nek a zenéjét.
Elvileg felfogadták Chris Bremnert (az új Bad Boys filmek…), hogy írja meg a National Treasure 3 forgatókönyvét.
A Deadline szerint nem halt el a Night at the Museum IP-vel valamit kezdő projekt, de már teljesen új casttal terveznek épp, szóval Stiller nem térne vissza. Az írója amúgy Tripper Clancy (Stuber) jelenleg.
George Lucas az idei Comic Con H termében, de csak a Lucas Museum of Narrative Artot mutatja be it.
Greta Lee (Past Lives főszereplő) rendezésre adja a fejét, az első filmje egy sorozatgyilkosos lehet The Eyes Are the Best Part címmel. Egy koreai-amerikai főiskolás családja szétesik amikor az apa a viszonya miatt elhagyja őket, és az anya egy rasszista férfival jön össze, ami a főszereplőt erőszakos tettekre sarkallja.
Simone Ashley (Bridgerton) is benne lesz a Devil Wears Prada 2-ben. (Vincent Chase ugye nem tér vissza.)
—
Elhunyt Mark Snow zeneszerző, akinek az X-Files theme-t köszönhetjük.
Az idei legnagyobb Comic Con a nagy stúdiók nélkül lesz, a Marvel, DC, Lionsgate, Warner Bros, Paramount, Sony és még a Legendary is kihagyja. Egyiknek sincs nagy bejelenteni valója úgy tűnik, pont rossz időben van a Con.
A Tom Cruise és Ana de Armas szereplésével készülő horror (?), a Deeper a következő hónapban foroghat, és 2026 októberében akarják bemutatni – volt az első hír, de aztán jött, hogy a pletyka, hogy 275 milliós budgetet akarnak erre Cruise-ék, de a Warner legfeljebb 230-at szán rá (ránézésre üzletileg már ez is hatalmas vállalás egy Doug Liman rendezésre így 2025-ben). Ez az amiben egy asztronauta valami hatalmas, ijesztő erőt talál egy tengeri árokba merülve.
A Warner elengedte az Akira feldolgozásának jogait, avagy a Taika Waititivel tervezett adaptációból nem lesz semmi.
Vin Diesel is megerősítette, hogy a Fast X: Part 2 2027 áprilisában érkezik.
A Weapons 2 óra 8 perc hosszú lesz a Barbarian rendezőjétől.
A THR megerősítette, hogy az Odyssey Nolan legdrágább filmje lesz 250 millás költségvetéssel.
A Greta Gerwig általi Chronicles of Narnia a korábbi júliusi dátum helyett legkorábban ősszel foroghat majd, ami lehet csúszást hoz magával a bemutatót tekintve is.
Jerry Bruckheimer producer szerint dolgoznak a Crimson Tide (Az utolsó esély) folytatásán. Van rendezőjük és írójuk, a tengerészettel már konzultálnak a vízalatti ügyekről. Szerinte ha jó forgatókönyv születik akkor Denzel Washington is elvállalja.
Gunn megerősítette, hogy Superman, Batman & Wonder Woman összefut majd az új DCU-ban.
A Sinners beismerten a lefújt Marveles Blade-film jelmezeit használta, olcsón megkapták. Avagy az a Blade már eléggé preproductionben volt amikor ellene döntöttek.
David Dastmalchian lesz M. Bison az új Street Fighter filmben.
—
Elhunyt Michael Madsen, akinek rengeteg szerepe volt, de tippre valami Tarantino által írt ugrott be a hír hallatán.
Elhunyt Julian McMahon, aki Nip/Tuck, de ugye Fantastic Four is a 2000-es években.
Elhunyt Bob Elmore, a Texas Chainsaw Massacre 2 bőrpofája, de sok nagyobb filmben is volt kis szerepben.
Elhunyt Kenneth Colley, akinek a Star Warsban az egyik birodalmi admirális a legnagyobb szerepe.
Tom Cruise ötletel a Top Gun 3 és Days of Thunder 2 filmekről. Legalábbis amikor ezekről kérdezik akkor szépen elmondja az előbbit, ami ugye semmit nem jelent. “Yeah, we’re thinking and talking about many different stories and what could we do and what’s possible.” Az MI után legközelebb Iñárritu-val filmez, remélem eljött a kísérletező korszak újra.
A rablós Here Comes the Flood a Netflixnél kötött ki Denzel Washington, Robert Pattinson, és Daisy Edgar-Jones szereplésével. Nem hagyományos rablós amúgy, bár nem mondják már most, hogy miért nem az. Egy banki biztiőr, egy pénztáros, és egy mestertolvaj veri át sokszor egymást benne.
Rambo eredetfilm várható. Jalmari Helander (Sisu, Big Game) rendezheti és a karakter vietnámi háborús múltját mutatja majd be. (Hihetetlen – a szerk.)
Képen az Over Your Dead Body, amiben Samara Weaving és Jason Segel alakította pár azzal megy nyaralni, hogy rendbehozzák a kapcsolatukat, de titokban mindketten a másik megölését tervezik. Igen, aki rögtön rávágná annak is mondom: ez az néhol tényleg vicces I onde dager/The Trip remakeje.
Úgy tűnik véletlenül kiderült a Super Mario animációs film folytatásának címe: Super Mario World.
A Fight for ’84 valós történetet dolgoz fel a Netflixen, amiben Jamie Foxx alakítja a 84-es Olimpia bokszcsapatának edzőjét Andrés Baiz (Griselda, Narcos) rendezésében.
A Christopher McQuarrie által írt Deepert végül Doug Liman rendezheti talán, és a Tom Crusie & Ana De Armas párosa mellé… Sidney Sweeney jött. 200 millióból egy sci-fi, amiben egy asztronauta valami rémisztő erőre talál egy ismeretlen terület felfedezésekor. A projekt még 2016-ban kezdett max Landis scriptjével, szóval jó rég pattog Hollywoodban.
A Flesh of the Gods egy 80-as években játszódó vámpírfilm lesz, amiben Elizabeth Olsen, Kristen Stewart és Oscar Isaac trióból fog valaki vért szívni. Volt már róla szó itt, de átmásolom: egy luxus felhőkarcolóban élő pár minden este leereszkedik a 80-as évek Los Angelesébe, ahol találkoznak a Névtelennel, aki becsábítja őket a hedonista és erőszakos vámpír életbe.
Az A24-es Enemies alapból Austin Butler & Jeremy Allen White duójára épít, egy bérgyilkos és egy zsaru macska egér játéka lesz a középpontjában. Na de jött még Anna Sawai és Hidetoshi Nishijima is.
Nolan irányításával az Odyssey lesz az első blockbuster, amit teljesen IMAX kamerákkal forgatnak.
Még egy Statham script megszökött, a Protector főszereplője Milla Jovovich, háborús veteránt kelt életre, akinek a békés polgári élete felfordul, amikor elrabolják a lányát. Az alvilágba merülés közben a rendőrök és a katonaság is vadászik rá. Ez az első kép.
A múltkor emlegetett Anxious People bővült Aimee Lou Wooddal.
A The Batman Part II forgatókönyve az idei memorial dayre lehet kész.
A Predator: Killer of Killers hivatalosan is R besorolást kapott. Ez az animált film, tudjátok, amiben szamuráj ellen is nyomja a predi. Ott a címkén a trailer.
Ralph Fiennes lesz Snow elnök (az eredetiben Donald Sutherland volt) a The Hunger Games: Sunrise on the Reapingben. De jön még Ben Wang, Lili Taylor és Maya Hawke is.
Adrien Brody mégsem lesz benne a Bookie & the Bruiserben, így Vince Vaughn mellé Theo James jön. Úgy tűnik az Oscar után nem ilyesmit akar csinálni Brody.
Elizabeth Debicki is benne lesz a David Fincher rendezésében készülő The Continuing Adventures of Cliff Boothban.