Ezt kéne megtanulniuk a Logan és a Deadpool sikeréből

Nem az R besorolás a lényeg, hanem hogy jó legyen a film. Ha az olyan egyszerű lenne, mi? Most nem konkrétan az összetrombitált csapatfilmekre gondolok, hanem több kisebb kell, olyan egyéni hőstörténet aminek a vége nem világmegmentésbe torkollik, így nem is lenne annyira meglepő, hogy nem hívják fel a hős haverjaikat az ügy miatt.

Egyáltalán nem kell durvának lennie ezeknek a filmeknek, csak a karakter számára fontos történetet kell elmeséljenek. És igazából ebben mindkettő nagy ludas jelenleg, mivel univerzumoznak, ki-ki a maga minőségében, így az egy hősre koncentráló filmjeik is csak egy sorozat puzzle darabjainak számítanak.

A Loganben és Deadpoolban nem csak az R besorolással járó szabadság volt különleges, ami miatt az egyik iszonyat véres a másik pedig egy káromkodós vígjáték lett (ami nyilván nem tetszett mindenkinek, hiszen a humor az már csak ilyen), hanem hogy annyira nem kapcsolódtak semmihez, és a végén nem az égbe lőtt lézertől vagy robothadseregtől védték meg a világot, hanem a saját kis történetüket pörgették ki. És ez is ütött. Egyszerűen már ezzel is különlegesek tudtak lenni, a kisebb léptékkel.

Egy kicsit már betelt a piac nagy blockbuster képregényfilmekkel, végre van hely a különlegesebbeknek is. Már egy Avengers vagy Batman v Supermanhez viszonyítva. Lehet kísérletezni.

Persze jól kell összerakni ezeket, nem elég kiönteni egy csomó vért miközben fuckolnak coolnak szánt pillanatokban. Szükség van egy rendes forgatókönyvre, mindenki motivációjának működni kell meg a többi ilyen “apróságra”, na meg nem egy trailervágó cégre kell bízni a moziváltozat összeollózását.

human
írta
2017. 03. 07. 16:46
megjelenés
34
hozzászolás


34 hozzászólás a “Ezt kéne megtanulniuk a Logan és a Deadpool sikeréből” bejegyzéshez

  1. sorozatok….ott a minta, hogyan kell jót csinálni. És néhány sztorit bőven ki lehet futtatni egy-egy filmben, nem kell hozzá egy évad, csak tudni kell jól hozzányúlni.

  2. gibbon: de pont azt írom, hogy a sorozatok minta helyett néha filmet kéne csinálniuk.

  3. Hahó, Ant-Man?
    Ott az egy szem Sólyom mellékszerepléstől eltekintve totál önálló volt a film, hiába része az MCU-nak!
    ÉS végső csata ott sem világmegmentés volt, mert egy gyerekszobában játszódott az egész.

  4. Meg is csak arra emlekszel hogy egy gyerekszobában dobálták a játék vonatokat. Másra nem is lehetne…

  5. Teljesen egyetertek az irasoddal! En annyival egeszitenem ki, hogy a Deadpool sikerenek a kulcsa szerintem inkabb a bator, kreativ es otletes reklamkampany volt, mintsem a film minosege. Egy kozepes tortenetet kaptunk nagyon alpari talalasban, es van akinek ez tenyleg tetszik, de azert azok is sokan voltak, akik tullelkesedtek elotte, es amikor kijott a film, nehezen ismertek be annak kozepszeruseget es annak eroteljes kozonsegesseget. Nehez leszallni a hype-vonatrol. :) Termeszetesen ez csak az en velemenyem, megbantani senkit nem akarok! Szerintem sem a vilagmegvaltos mindig eggyel nagyobb filmek kellenek, remelhetoleg a jovoben tobb onallo, kreativ, ujszeru tortenetet kapunk majd! :)

  6. 4: Legyen jó! És rém gagyi volt a végén az akció,meg az egész hangyán lovaglás…

  7. Nagyon jó volt, hogy elkezdődött valami. De van egy olyan érzésem, hogy a Deadpool meg a Logan sikere csak kisebb hibák a képletben. Most gondoljunk bele, előtte is voltak R-es filmek mégsem jött el a nagy hullám.

    Egy kicsit más, de hasonló példa. Most a La La Land sikerén felbuzdulva fél Hollywood musicaleket gyárt, csomót be is jelentettek, egy-kettő már lehet előkészítés alatt van. Felültek erre a vonatra, de pár halovány eredmény vagy bukta után ezek is mennek a levesbe. Hollywoodban csak fellángolni tudnak dolgok mostanában. Annyira pörgetnek mindent, hogy mire kijön végre egy mestermű a zsánerben a közönség vagy ráun már vagy késő a dolog.

    Az a baj, hogy el kellene fogadni, hogy bizonyos sztoriknak megvannak a maga korlátai, stílusbeli határai, ha attól eltérnek és agyon fókuszcsoportozzák és analizálják a filmeket, akkor olyan filmes halmaz jön létre, mint manapság. Kevés eredeti film, még kevesebb kiváló film, sok közepes, még több szar. Ez itt a baj.

  8. Épp azt írtam ma a box officenál, hogy oh vajon mi lenne, ha most jönne ki a Watchmen és nem 8 éve…

  9. Amen!human ez fantasztikus írás volt!még ilyen kidumálókat!
    Hollywood haldoklik :-/

  10. Ezt én is így látom. És valóban az Ant-Man is jó volt. Pedig nem vártam tőle sokat.

  11. Ezzel csak az a baj, hogy az átlagembernek mehet ezerrel a blockbuster, lézer robbanás sugár meg a transformers 10.

  12. Hollywood rákfenéje évek óta a forgatókönyvekben keresendő, az esetek 99%-ában mindig azon borul szét egy film.
    És igazából valahol az is szomorú, hogy amikor végre jön egy olyan film ami alatt korrekt a sztori az egyből ilyen “hír”, meg kiemelkedő, stb, holott ez kéne, hogy legyen a normális :(

  13. 16. Csigusz:
    De a rossz forgatókönyvek is onnan erednek, amiről Human is írt. Az emberek nem felejtettek el egyik pillanatról a másikra forgatókönyvet írni, hanem szimplán a fókuszcsoportozás, univerzumépítés, meg futószalagon siettetve gyártás miatt esély sincs jobbra. A producereket csak az érdekli, hogy egy film gyorsan és viszonylag kockázatmentesen hozza a pénzt, a minőség már másodlagos.

  14. A Deadpoolban tetszett, hogy alpári volt, viszont amúgy szerintem nagyon gyenge.
    A Logan meg minden idők egyik legjobb filmje számomra. Mint film!

  15. Szerintem semmi baj nincsen a Marvel filmekkel. Nem világot akarnak megváltani, hanem szórakoztatni. Közepes vagy jó, olykor kiemelkedő minőségben azért egy kellemes színvonalat fektettek le, miközben minden filmjük némileg eltér a többitől. S ezt azért ügyesen megoldották, hiszen feltételezem a képregények tervezésekor is igyekeztek egymástól eltérő, de mégsem túlságosan is eltérő karaktereket kitalálni. A filmekkel legalább igyekeznek más-más aspektust bemutatni és azért valahol csak elkapták a nézők ízlését, ha tódul rá a tömeg egy évben immáron háromszor. S ehhez nem kell R rating, mert öncélú mészárlás nélkül is lehet látványos és emlékezetes filmeket készíteni.

  16. Addig nem fog semmi változni, amíg az átlag néző nem lesz igényesebb.
    Olyan filmekre vesznek jegyet és teszik sikeressé, amik nem érdemlik meg.
    Hihetetlenül gyenge, igénytelen filmek élnek meg 5-6 folytatást, amikor még jön egy kreatív, eredeti film, az meg deficites.
    Nem jó ez így.

  17. Sajnos ameddig nem kezdenek el bukni a gyenge képregény filmek, addig nincs okuk a változtatásra. Nagyobb a valószínűsége annak, hogy megint 10 évet kell várnunk egy ilyen filmre. Szerintem maga a Fox sem fogja tudni ezt megismételni.

  18. Ez a recept már több mint 20 éve működött a Brandon Lee Hollójánál, ahol pontosan tudták, hogy ha a karakterek között működik a kémia és még bombát sem kell az utolsó másodpercben hatástalanítani, csupán elég megmenteni egy kislányt, akkor a néző is könnyebben fogyassza a látottakat. Számomra az a durva, hogy éppen a Marvel ment el kommerszebb irányba, holott az első Pókemberben még simán mutatták, hogy Willem Defoe felnyársalja magát, a másodikban Octopus mészárlásáról nem is beszélve a műtőben. Most meg már ott tartunk, hogy Amerika Kapitányra rászólnak a társai, hogy ne beszéljen csúnyán (Ultron). Én úgy gondolom, hogy az univerzumépítés megölte a karakterekben rejlő lehetőségeket. A Marvel részéről mindent alárendelnek az Infinity Warnak, a DC-nél meg ugyanez megy, csak ott max még azt sem tudják, hogy ki rendezze meg a filmeket.

  19. Alfie: amerika kapitány szólt rá vasemberre. utána ha rászóltak kapira az gúnyolódás volt az ő régimódiságára. nem rendelnek alá mindent az infinity warnak. A Vasi 3 teljesen független volt, a Kapi 2 szintén, Ant-Man, Strange-be csak utalás van, és kétlem hogy a Pókiban végtelen követ keresnének.

  20. Alfie nagyon jó meglátás!
    Szerintem még párszor vissza fognak térni a kritikusok és a hozzászólok erre a “megérte-e ennyi mindent beáldozni az infinity war-ért” témára. Ha ott nem fizetődik ki a Marvel univerzum építése, akkor nagy valószínűséggel főni fog a DC feje is, amiért gyávák voltak és rossz koncepció után kullogtak.
    A szempontod alapján nagyon izgalmasnak tűnik a jövő. Majdnem 10 év munkájáról fog kiderülni, hogy megérte-e! Én alig várom!

    Addig viszont továbbra is jó alternatív út az amit most a Deadpool és a Logan felmutatott (még ha ezer éves is a recept). Szerintem most a mutáns vonalat szépen el fogják terelni ebbe az irányba. Talán még tököt is mernek növeszteni és a harmadik részre csak előveszik a Deadpool képregények mély drámáit, amik nem az alpári humorra fókuszáltak.

  21. Platschu: szerintem sincs baj, erre utalt a “ki-ki a maga minőségében”, meglátjuk a DC mit villant idén, viszont más fajta szórakoztatást nyújtanak, mint például a Logan.

  22. Alfie: azt nem a mostani Marvel filmeket gyártó stúdió csinálta. És igen, a rendes rendezők által készített filmek még a közepesben is meglátszanak, hátmég a Spider-Man 2-ben ami sokáig az egyik legjobb képregényfilm volt.

    Mint ahogy az R képregényfilmet sem a Deadpool találta fel, néztünk mi már Blade-et is, viszont a mostani piacon ő hozta a pénzesek fejébe, hogy lehet kaszálni a besorolással és kicsit nem tipikus képregényfilmmel is.

  23. “A Vasi 3 teljesen független volt, a Kapi 2 szintén.” Utóbbi nem annyira, hiszen a Civil War Infinity Warra feküdt rá egyértelműen, de a Winter Soldier tényleg jobban sikerült. A Vasember 3 kapcsán meg el kell ismerni, hogy bizonyos szinten kilógott, de ugye a komolyabb témákat nem engedték Blacknek, pedig az lehetett volna az MCU Loganja is akár. MÁr persze egy jobb third acttal.

  24. “Szerintem még párszor vissza fognak térni a kritikusok és a hozzászólok erre a “megérte-e ennyi mindent beáldozni az infinity war-ért” témára. Ha ott nem fizetődik ki a Marvel univerzum építése, akkor nagy valószínűséggel főni fog a DC feje is, amiért gyávák voltak és rossz koncepció után kullogtak.”

    Ez nem teljesen igaz, hiszen ha az Infinity War 1-2 bukik, a Marvel akkor is bőőőven pluszban van, azért megy arra a DC. De nem fog bukni, komolyan, még egy Sucide Squad sem bukott… Plusz ahogy írom, teljesen a sorozat mentalitásban csinálják, ez azt is jelenti, hogy az odaút bőven elég sokaknak.

    És ha már így dumálunk, a Guardians of the Galaxy jó példa a tipikusból valamennyire kilógóra, és belefért a PG-13ba is, szóval se káromkodás se vér nem kellett.

  25. A Squadnak nyilván nem az volt a problémája, hogy egy univerzumban van a BvS-sel, mert miben nyilvánult ez meg? Waller beszél Supsról a vele történtekről, meg szerepelt picit Batman, aki meg alapból belerakható bármilyen Squad sztoriba, Flash is egy pillanatkára, dehát ugye bumerángot ő szokta lesittelni. Szóval igen vannak egymáshoz kapcsolódó dolgok, tudod, hogy egy univerzum, és követi is a másikban lévő világállást, de abszolút nem volt beleerőszakolva, hogy ez univerzuuum. A MoS és a BvS meg kb egy Superman trilógia első két része. A JL-lel nyilván nem zárják le az univerzumot, csak teljes lesz kb a Superman sztori.
    Az újságírók, akiket elvittek Wonder Womanből részleteket nézni áradoznak, hogy mennyire másmilyennek tűnik tónusilag, mint a többi film az univerzumból. Pedig alap a karakter miatt és Patty Jenkins is ezt választotta és őt többek között a DonnerSuperman is inspirálta, egyszerűen más rendező mint Ayer vagy Snyder. Akikkel azért jól kicseszett a stúdió, de pont ezért is üdítő a változtatás amit eszközöltek…és nemcsak a kreatív összefogó csapat oldalán, hanem Toby Emmerich behozásával is, aki egy kreatív-öltönyös. Majd meglátjuk mi lesz, de szerintem az eddig is érezhető volt, hogy a tavalyi két filmen két különbözö rendező dolgozott hiába volt egy univerzum. Nyilván ezt, hogy ne minden film világmegmentéssel végződjön, azt nehéz minden hőssel megcsinálni,de ezért várom pl a Sirens filmet is, főleg, ha Ayer valóban Black Maskot tette meg főgonosznak.
    Meg szerintem mind a Fox mind a WB jobban próbálkozik valami egyedivel,meg meg is van a lehetöségük. A Disneytől oké R filmet sosem várhatunk, de amíg az MCU minden ugyanazt az elegyet használó filmjét ilyen erős kritikai elismeréssel fogadják, addig ott nem lesz változás pg13 szinten sem.

  26. human: Egyről beszéltünk, én is egyet értettem veled, csak lehet hülyén fogalmaztam :) Amire én gondoltam, az pl. a netflixes Marvel sorozatok. Tökéletesen illeszkednek a nagy képbe, megvannak a kikacsintások is, mégis tökéletesen megállják a helyüket önálló sorozatként is. Kisebb hősök, kisebb terület, kisebb tétek. Pont úgy, mint a Deadpool, vagy a Logan (bár utóbbit még nem láttam sajna). Pont ilyen kisebb hősökkel lehetne jó forgatókönyvek alapján nagyon jó képregényfilmeket csinálni, csak hát most ezeket kibontják egy-egy évadra. Bár én nem bánom, mert falom őket :)

  27. Mekare: a Squadban églézer volt egy olyan zsoldoscsapatnak akik nem ilyen ügyeket szoktak megoldani, a legtipikusabb képregényfilmet szülve ami technikailag is szar. Értem, hogy DC fan vagy, de a kommented ezen része tök felesleges volt. Amúgy nem tudom milyen lesz a WW, nem lehúzás ez, de akiket elvisznek azok mindig áradoznak, nézd meg a Rogue One összevágott 20 percesét látó újságírók miket mondtak, és utána milyen közepes lett a film. Sőt, gondolom a Marvelekre akiket visznek azok is áradoznak valszeg.

  28. human:
    Nem hiszem, hogy felesleges volt, mert az hogy “églézer” az a forgatókönyv hibája, amivel én is egyetértek és nem az univerzumépítésnek, mert az maga pont nem követelte meg tőlük senki, ahogy a Sirensnek is remek lehet majd a Fekete Maszk utcai szintű ereje, az kellett volna a SuSq-nak is, azon az églézeres portálon nem jöttek át paradémonok,hogy aztán azokkal kelljen majd megharcolni Supermanéknek a Justice Leagueben, akkor az univerzumépítés hibája lett volna, így csak egy rossz kreatív döntés egy filmben. S mivel erről is van szó itt, hogy mennyire telepszik rá a dolgokra az univerzumépítési kötelesség, ezért írtam ide.
    A WW-t pedig nem a jövőbeni minősége miatt írtam ide, hanem példának, hogy lássuk egy univerzum, de akik elmentek már feltudtak figyelni rá abból a 3 jelenetből amit láttak, mennyire más…ezt most vki aki ismeri a karaktereket simán tudja, de úgy látszik nekik meglepetés volt. Ez is egy példa, hogy hagyták a filmet olyan módon elkészülni (legyen akármi is a végeredménye majd) amiben azt Patty Jenkins akarta, és ahogy amúgy a karakter is megkívánja. Akkor lenne számomra gond az univerzum építés, ha ezt kezdettől fogva elfojtanák a rendezőkben, és gyártósoron jönne ugyanaz. Csak annyit kell megtanulniuk a tavalyi évből, hogy ne vagdossák szét azokat a filmeket amiket amúgy az elején hagytak elkészíteni. Ez majd idén kiderül, és ha így lesz…akkor ez lehet egy változatos univerzum..és lehet benne R-rated amikor illik a karakterhez.

  29. Sajna nem fog összejönnni a dc csak szeretne egy ilyen filmet csinálni mint a logan,de most már ráálltak a marvel koppintásra úgyhogy nem fognak darkosat csinálni meg R besorolásút sem egyszerűen fosnak a buktától ezért lemásolnak mindent…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.