Szóval akkor a mozikban nagyjából minden film előtt vetített telefonkikapcsolós jelenet gigaspoileres volt? Lehet nem kéne felhívnom rá a figyelmet? Gondolom a többség csak most csapott le a Futni mentem rendezőjének új filmjére, amikor az berobbant a Netflixre, és épp #1 az országban ott.

A történet egy párkapcsolati terapeuta körül bonyolódik, akit megcsal a férje, és el is költözik a férfi, de a nő mintha várná vissza, viszont ezt az anyja és a lánya sem nézi jó szemmel, a fő javaslatuk, hogy gyorsan találjon valakit, és… nem is folytatom, a teljes félreértések filmje, mármint ilyen felépítésű vígjáték, amiből kiderül, hogy a nők szenvedélyesek, csak még van amelyiküknek ezt szabadon kell engedni. Úristen micsoda jobbos ragebaitet lehetne csinálni eköré, elég csak a temetés utáni jelenetre gondolni. Ja ez mellékvágány.
A fő gond az, hogy a Futni mentemnél valamiért adta a köré kerített függetlenfilmes “mindenki szívességből van itt” történet, lehetett szeretni, hogy így fogalmazzak, de ezúttal ennek hiányában csak a szokásos magyar filmes alakítások maradtak. Talán Balsai Móni lógott ki belőle pár jelenetben, meg esetleg Barna Bányai Kelemen, de neki sok tipikus múltba mutató poén jutott, és egyszercsak háttérbe is szorult, de hát nem szenvedélyes nő! Na jó, Lengyel Tamás elvolt LovasiMikiként, hozott pár mosolygós pillanatot.
És sajnos nem itt zárnám, mert a fényképezés is a szokásos kontrasztgyilkos flat lighting volt a minden vadiúj díszletekben. Mondjuk ezzel illett is a Netflixre, ahol elég sok műsor hasonló, viszont itt inkább a szappanoperás kinézet ugrott be róla folyamatosan. De komolyan, ha kattingatunk egy magyar A renitens, A mi kis falunk és eközött, akkor lehet azt hisszük egy műsort nézünk. Oké, ez túlzás, de valahogy semmi filmszerű nincs egyikben sem számomra, amin tényleg nem segít a modoros előadás, és nulla ritmusú vágás. Semmi lendület nincs valahogy az egészben, nem frappánsak a megoldások sosem.

Nem mondom, hogy nagy csalódás volt, mert félig betegen nyomtam rá és nem számítottam nagyon jóra, de igazából meg csak az jutott eszembe, ami a Futni mentem kapcsán is anno, hogy mintha valami 30 évvel ezelőtti filmet néznék modern kamerákkal felvéve. Csak az onnan beugrók valahogy aranyosabbak? Bár lehet ez csak a nosztalgia.



















































