Várjunk csak, akkor ez most a Raid a gazdagok ellen? De akkor miért nem így reklámozták??? Az első 20 perc után ezek jutottak eszembe nézéskor, erre nem sokkal utána ellőtték a fordulatot is, amiben más, mint mondjuk a Ready or Not vagy a Hunt, bár az ezekhez való hasonlítása elkerülhetetlen

A történet nagyon röviden úgy foglalható össze, hogy a főszereplő hátrahagyta a testvérét amikor a bántalmazó apjuk üldözte őket, és 10 évvel később megtudja: eltűnt a lány. A szálak valami elit manhattani épületbe vezetnek, ahol elvileg a gazdagok bennlakó cselédje lett, hősnőnk el is indul kideríteni az igazságot.
Innentől a film sebességet vált, kicsit olyan az egész, mint amikor valamit a minimumra vágnak, mert érzik, hogy rossz, és így villámgyorsan beindul az akció. Itt is a minimális, elnagyolt alapozás után inkább váltanak a szórakoztató részre. Ebből ezúttal 3 nagyobb leszámolás lesz, meg sok véres és vicces menekülés.

A They Will Kill You nagyjából egy perc kivételével valójában egy akciófilm, ami a Kill Bill-t próbálja megidézni. Vagyis azokat a filmeket amiken Tarantino műve alapszik. De komolyan, még meztelen női lábfejes shotokból is akad itt bőven. A másik ihletési pontnak az Afro Samurai tűnhet, vagy a Boondocks sorozat, vagy… Szóval mindenhonnan merítenek, és ez semmi igazán egyedire nem vezet, ami mellé bizony a történet is csak egy vázlatnak tűnik.
Hogy miben jó valamennyire? Az akciókban! Az elsőt még valamennyire komolyan vették, de utána jön a fordulat, és végképp abszurd irányba váltanak a fröcsögő vérrel és elszenvedett sebesülésekkel. Ennyi lefejezést, vagy sörétessel darabokra szétlőtt emberi testrészt a Robocop fő gyilkossága óta nem láttunk vásznon. Túlzok persze, biztos volt más hasonló csonkolásokkal teli akció vagy horror, de ez esetben az ötletes harcok elvitték számomra a játékidőt, amiből azért kéne még kicsit lefaragni.
Azért hozzátenném, hogy aki a “sorára váró statiszták”-kal teli verekedéseket kifejezetten utálja, az kerülje, mert akad pár olyan pillanat.

Amúgy most újranéztem a trailereket, mert az volt az elméletem, hogy rejtegettek dolgokat, de nem, már az elsőben is mutogatták a vérengzést. Oké, a (nem hatalmas) fordulatot nem, de próbálták átadni a fun akciókat, és semmi hype-ot nem váltottak ki vele. Baromi érdekes. Nyilván a bemutató időpontja is közrejátszott a közönség érdektelenségében, hiszen látszólag eléggé hasonlít az 1 héttel utána nyitott Ready or Not 2-re, és abban még fehér nők is menekültek! Utóbbi résszel vicceltem, igazából annak van egy remek első része, amire építkezett, szóval mellé időzíteni az olyasmi, mint az Armageddon – Deep Impact év. Még nem tudom ez melyik a hasonlatban.
Ami viszont már általánosabb trendnek tűnik, hogy a gazdagok sumákolnak zsáner eléggé kikopott mostanra. Ráuntak a népek, és csak a tényleg kiemelkedőkre figyelnek már csak ezekből, így valahogy mutatni kell gyorsan, hogy miben vagy más, mint a többiek, ha ilyesmit készítesz.

Összességében szórakoztató, de megértek mindenkit aki a streaming premierre vár. Majd Top 1 lesz pár napig ott ahova felkerül, és utána soha többet nem emlegetjük. Pedig van benne egy olyan lassított jelenet, ami számomra végképp a jobb oldalra lökte a Meg fognak ölnit.
































































