Oppenheimer őszintén

A Honest Traileresek az év egyik legnagyobb blockbusterével viccelnek.

human
írta
2023. 11. 29. 04:01
megjelenés
9
hozzászolás


9 hozzászólás a “Oppenheimer őszintén” bejegyzéshez

  1. Ilyen igénytelen sztárokkal dugig pakolt túlhype-olt ganét már rég láttam. Maga az egész “tárgyalás” tök nevetséges, mintha felkötnék, ha veszítene, közbe végig csak az engedélye meghosszabbítása volt a tét. A film csúcspontja a nagy pukk is álmosítóan jellegtelen, közbe erre élezték ki az egész imaxos reklámhadjáratot. Hol van ez a Csernobil sorozathoz képest?

  2. Húha…
    “Igénytelen”? Mégis milyen értelemben lehet értelme ennek a kifejezésnek a fenti filmmel kapcsolatban? Vajon mi jár a fejedben pontosan amikor ezt írod? Az összes filmes részleget felsorolhatnám, mindegyik különösen igényes munkát végzett, de minimum “elég jót”. Hogyan értelmezhető az igénytelen szó itt? Talán a nézőre alkalmazva lehet hogy van értelme.

    A (fantasztikus és méltán népszerű) Csernobil sorozatnak a világon semmi köze ehhez, ez miféle összehasonlítás? Tárgyalóterem és atom? Ezekkel a címszavakkal vagy 100 dolgot ideírhattál volna…

  3. 2. fuuu: ez egy geci vicces komment :D A filmet még nem láttam, de egészen biztos vagyok benne, hogy Nolan filmről soha nem az igénytelen szó fog eszembe jutni :D :D

  4. Lehet hogy a mai tömeg “igényeit” olyan filmek elégítik ki, mint a Barbie meg az Oppenheimer, de akkor ez azt jelenti, hogy a nagyközönségre szabott filmek manapság igénytelenek.

    Minden apró szerepre beraktak egy sztárt, de minek? Forgatókönyv az elmúlt évszázad összes tárgyalótermi kliséjét gyúrta össze, csak tét nélkül, mindezt 3 óra hosszban.
    A fő karakter egy unalmas fizikus túlnagyított jelentőséggel. Az atombomba kapcsán álszent moralizálást kapunk arról, hogy az rengeteg emberáldozat árán megteremtette a világbékét.
    S legvégül ezt az egész katyvaszt meglocsolták hatásvadász elemekkel (pl.: amikor a robbantás után az áldozatokról, atomhamuról képzeleg stb), variálva a fekete-fehér színes képet, mer az olyan kib*tt művészi.

  5. Akkor inkább arra gondolsz, hogy számodra sokkal kevesebbet adott a film, mint amit ígért. Az, hogy túlnagyították, túltolták, túlhypolták, túlcastingolták stb. szerintem sem igénytelenség. A rendezés, a színészi alakítások, a fényképezés csak nem igénytelen. Ezt a jelzőt tényleg béna sorozatokra vagy ócska B filmekre használjuk, amikbe nem tesznek bele anyait-apait. Szerintem ebbe a filmbe mindenki megpróbálta beleadni a legjavát, ami ettől függetlenül persze eltölthet elégedetlenséggel, csalódottsággal, de szerintem igazságtalanság lenne igénytelenséggel vádolni a filmet és készítőit, még ha a forgatókönyv hibáit és a találást fel is róhatod neki.

  6. Pont attól lesz igényes, hogy minden apró szerepre sztárok jelentkeztek, ezzel is erősítve, hogy mindenki ezzel a rendezővel akar dolgozni. Miért lenne jobb, ha kevésbé jó képességekkel rendelkező zs kategóriás színészek lennének a kisebb szerepekben? Attól igényesebb lenne?

  7. Hozzáteszem ismét, a filmet nem láttam, a Barbiet igen (ha már emlegetve volt) és egy fos :))) De nem igénytelen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.