A Dűne uralkodó házai

Jött egy The Royal Houses-ra koncentráló ígykészült a filmhez, ha valaki alapozna a világ alapjaiból mielőtt moziba megy majd.

human
írta
2021. 09. 07. 03:01
megjelenés
14
hozzászolás


14 hozzászólás a “A Dűne uralkodó házai” bejegyzéshez

  1. Igen, csak nem ilyen sterilen. Nekem még mindig az a bajom vele, hogy rossz értelemben olyan a design mint egy YA fantasyben. Mindenkit skatulyából rángattak elő, és mindenki szép, vagy legalábbis figyelemre méltó megjelenésű, kétszer senki nem húzza fel ugyanazt a ruhát mosás és vasalás nélkül, és mindenki minden reggel a fodrásznál-kozmetikusnál kezd, bármelyik ház szülötte.

  2. Harkonnen-eknek fodrász nagyon nem kell. :D Bár ahogy nézem a Báró csapat egy kis fürdőt.

    Én meg azt mondom hogy k.rvajó ez a dizájn. Imádom Villeneuve vízióit, stílusát. Tetszik a hangulata már a képeknek amit árasztanak. Casting is nagyon rendben van. Momoa kicsit baszta a csőröm mikor be lett jelentve, de kezdem érteni miért ő a Duncan. Jöhet a film.

  3. Szerintem is ez a design áll jól a Dune-nek. Egy kopottas agyonhasznált eszközök stb design inkább Star Wars érzést keltenének ami szerintem ide nem illik (kivévetel talán a Harkonnenek hozzájuk paszolna a piszkos érzet de a többiekhez már nem nagyon).

  4. ez a rotten link valami vicc? semmi értelme, tök rosszul használja a kritikákat.

    mondom, választani kell 2-3 kritikust, akinek egyezik vagy épp ellentétes az ízlése mint a tietek, és őket érdemes követni, 1-1 mondatot bármiről ki lehet ragadni és új kontextusba téve mást jelenthet. én pl. az általános %-ot csak magamnak szoktam megnézni (nem a rottenen, hanem a metán), árulkodó valamennyire, de csak a nagyon alacsonyak beszélnek le dolgokról, a dűne meg nem azt kapott.

  5. Azt szerintem még egy darabig várhatod. A filmben csak említés szintjén van szó róla. A part kettőben már szerepel.

  6. A filmben amúgy lesznek színek is? Mármint a szürke és a barna különböző árnyalatain kívül.

  7. Endymion: Funfact: a könyvben leírják, hogy az Arrakis napjának fénye miatt egészen szokatlan színek vannak a bolygón. De értem, hogy miért mondod. :D

  8. MT
    Azért elég sok jelenet, amit láthatunk nem kültéri egyáltalán. Na meg amúgy is… Alapból zavar, amikor a bőrszín ennyire nem természetes egy filmben (a másik véglet a Michael Bay-féle narancssárga, amitől kikaparnám a szemem – vagyis inkább a rendezőét és az operatőrét)

    Amúgy tinikoromban olvastam a Dűnét. 3 nap alatt kiolvastam, nagyon tetszett, de ennél egy sokkal színesebb világot képzeltem el. Ja és mellesleg tudom, hogy óriási rajongóbázisa van, de amúgy a Dűne valójában egy jól sikerült sci-fi ponyva. Divat ajnározni, de sajnos akkor is csak ponyva, bár sokan kardélre hánynának ezért a véleményért :D

  9. Azért őszintén, melyik sci-fi nem ponyva valamennyire. Több száz elolvasott sci-fi novella és könyv után egyet sem találtam ami klisémentes és közben szórakoztató. Az olvasott könyvélményt egyik film sem fogja pótolni, helyettesíteni. Amit elképzeltem olvasás közben például a Dűnénél , nekem abból a régi film nem adott vissza semmit. Az újnál legalább Paul karaktere nagyjából stimmel, nekem.

  10. A dűne nem ponyva. Ha valaki tiniként elolvasta és ez alapján ilyen kijelentéseket tesz, annak ajánlom üljön neki a teljes sorozatnak még egyszer.
    Ha a ponyvát mint a – népszerű és szórakoztató – értelemben használják az rendben van. A negatív felhanggal viszont abszolút nem értek egyet.

    Ez a “scifi ponyva és nem értékes irodalmi műfaj” meg elképesztően szűklátókőrű kijelentés. Pont aktuálisak az önvezető autóknál felmerülő etikai kérdések, az AI és társadalom kapcsolata, a totális megfigyelés, a környezetszennyezés hatásait taglaló művek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.