Filmbuzi *human made

Look Back-előzetes

A szívszorongató anime élőszereplős változata kapta meg az előzetesét. Koreeda vállalta magára a rendezést.

Két manga készítő összeismerkedik és közösen alkot.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 09. 03:03
megjelenés
2
hozzászolás


Meglepő fordulatként óriási bukó a He-Man film, a nézők továbbra is horrorra vannak akadva

Humantől elkértem most a box office rovatot mert a He-Man “teljesítménye” mellett nem tudok egyszerűen szó nélkül elmenni, de előtte gyorsan említsük meg a hétvége nyerteseit is.

A Horrorra akadva 6 végzett az 1. helyen, 54.3 millióval nyitott odahaza, világszerte pedig már 104.8-nál jár a Wayans-tesók 30-ból (+marketing) készült folytatása, ami egyébként a széria legjobbja. Az első rész anno 42 millióval nyitott (és akkor az R besorolású filmek új rekordere lett), a harmadik pedig 49 millióval tartotta eddig a franchise rekordját. Személy szerint én komoly visszaesésre számítok a második hétvégéjére, mert hiába pár tényleg tök jó poén, többször éreztem magamat sajnos inkább kínosan a moziszékben – szóval kíváncsian várom, milyen hatással lesz rá a szóbeszéd. Wayans-éknak ugye az első két részhez volt köze, abból az első különösen nagyot ment (19-ből készült és 278 lett a vége világszerte), a második már kevésbé, ami dupla annyiból készült és fele annyit hozott, de még így se rossz. Az biztos, hogy az ötödik rész számait már most a nyitó hétvégén megugrották a hatodikkal – az 20-ból készült de csak 78-ig tudott elkúszni – kérdés, hogy büntetnek-e minket vajon egy potenciális hetedikkel?

Az Obsession kapcsán is elindult a “lejtmenet”, hiszen az előző két hétvégével ellentétben ezúttal már nem nőtt tovább a hétvégi bevétel, hanem csökkent… komoly 7%-kal, mert megint hozott egy laza 25.3 milliót otthon. Világszerte már 220 felett jár, abból a hazai bevétel 150 felett, és ugye 750.000 dollárból készült… Human már az előző pár hétben kifejtette, mennyire fontos és óriási siker, ami továbbra se nagyon lassított le, az emberek látni akarják. A másik horror, a Backrooms sajnos azért hozta a “kötelezőt”, a 81 milliós nyitóját egy 26.2 milliós második hétvégével folytatta, ami 68%-os visszaesés. De sebaj, ígyis az A24 legsikeresebb filmje valaha, letaszítva a tavalyi Marty Supreme-t a trónról, ami 191-nél állt meg – a Backrooms meg már 220 felett jár.

És akkor a He-Man… szóval én ~15 éve követem aktívan a filmes világot (ipart? művészetet?), láttam már érdekes dolgokat, és az előző héten a Backrooms + Obsession kombó esküszöm feltöltött mindenféle pozitív energiával meg reménnyel meg motivációval meg mittomén… Hogy aztán jöjjön a Masters of the Universe és megkérdőjeleztessen velem mindent, amit tudok vagy tudni vélek a filmiparról (inkább iparról ebben az esetben, mintsem művészetről). Tényleg nem értem, hogy mit gondolt az Amazon MGM, bár valószínűleg nem sokat: a legelső bejelentés óta pontosan tudta mindenki, a nyékládházi nyugdíjas Mari néni reumás tengerimalaca is, hogy ez bukó lesz. Aztán jöttek a botrányos Idris Elba poszterek. A katasztrofális CG előzetesek. Meg a Jared Leto mint Skeletor bejelentések. És hát láss csodát, akkora zakó, hogy azt még a ’80-as évekből is látni lehet: a 200-ból (+marketing) készült film 29.4 millióval nyitott, 54 milliónál jár világszerte, már most a nyár/év legdurvább bukásaként emlegetik.

Felmerül bennem ismét a kérdés, de már csak félig költői módon, hogy mégis mit gondoltak? Tényleg ennyire erős az IP kényszer még mindig odafent a fejekben, hogy egy ’80-as években népszerű szériához nyúlunk vissza, 40 évvel később? De hát már akkor is készült belőle egy film 1987-ben Dolph Lundgren főszereplésével, az is földbeállt mint állat (22-ből készült és 17-et hozott), pedig akkor az legalább még valamennyire aktuális volt basszus. Én a 90-es években nőttem fel, nekem a gyerekkorom Power Rangers, meg az animációs X-Men és Pókember szériákról szólt, kb felnőttként hallottam erről a világról először… Szóval ha már engem meg az én Milleniál korosztályomat is – többnyire – hidegen hagyja ez az egész, akkor a Z meg Alfa generációsok kapcsán mégis mit vártak? Hogy majd Jared Leto Skeletorja becsábítja őket a moziba? A csávó, akinek az egyetlen kiemelkedő box office teljesítménye az utóbbi 5 évből egyedül az, hogy a Morbius-szal képes volt 2x is megbukni? (Mai napig nem hiszem el azt a sztorit amúgy.)

Tudom, hogy gonoszság ilyet kívánni, főleg mint “ex-szakmabéli” akinek együtt kellene érezni és előre sorolni, hogy mégis csak hány szakember dolgozik egy-egy ilyen filmen… de basszus, ezen a ponton már őszintén örülök neki, hogy az ilyen kaliberű “alkotások” mint a Masters of the Universe vagy a Mandalorian: The Movie: The TV Episode már a rajtvonalnál elhasalnak. A He-Man kapcsán egyedül tényleg csak azon égek ki, hogy nem hiszem el… Nem hiszem el, hogy nem volt bármiféle piackutatás vagy felmérés (vagy később a casting directornak józan paraszti esze Leto kapcsán), ami miatt inkább meghátráltak volna. Vagy megvágják a költségvetést. Vagy csinálnak inkább egy ilyen “box office csoda” helyett nem tudom, 10 darab Obsession-t, 20 millióval per film. De hé, legalább a héten jön új Spielberg!

gore
írta
2026. 06. 09. 02:50
megjelenés
27
hozzászolás


The Dog Stars másodszor

Ridley Scott posztapok filmje mutatkozott újra. Engem már a NIN dallal megvettek volna, ha nem lennék már a városban amúgy is.

Az emberiség nagyja halott, a túlélők pedig egymást marják az erőforrásokért. Bonyolultabb rémlik, de a trailer ennyit mutat, nagy akciót.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 08. 18:50
megjelenés
5
hozzászolás


Képeken a Heart of the Beast

David Ayer túlélős filmje mutatkozott meg a GQ magazinban. Ez az amiben Brad Pitt egy visszavonult különleges osztagos, aki lezuhan Alaszkában, és ott a kutyájával túlél.

human
írta
2026. 06. 08. 18:44
megjelenés
8
hozzászolás


Robin Hood és a többiek

Az A24 talán mítoszromboló filmjének főszereplői kaptak 1-1 posztert.

human
írta
2026. 06. 08. 11:11
megjelenés
2
hozzászolás


Fjord-előzetes

Az idei Oscar verseny egyik résztvevője megmutatta magát?  Sebastian Stan és Renate Reinsve főszereplésével Christian Mungiu (Graduation, 4 Months, 3 Weeks and 2 Days) rendezése.

Egy Norvégiába bevándorló román család vizsgálat középpontjába kerül a gyerekeik viselkedése miatt.

A lenti trailer mellé egy részlet is van.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 07. 14:29
megjelenés
2
hozzászolás


Az ARRI is nagyon használt kamera

Nem csak az IMAX létezik, meg a Sony Venice, meg még ami nem ugrik be, hanem az ARRI már sok éve a terepen az egyik legjobb rendszerrel? (Sokáig a “legfilmesebb” digitálisnak tartott volt.) Mutogatják mi minden forgott a kameráikkal.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 07. 10:36
megjelenés
1
hozzászolás


A Netflix ennyire gondolja komolyan a mozis forgalmazást

Ugye a Warner felvásárlásakor még mondták, hogy persze, a terjesztési hálózat megszerzésével ki fognak tartani a Warner filmek moziba küldése mellett, és a többi és a többi. Sőt, a Greta Gerwig által készített Narnia rendes mozis forgalmazást kap még jövőre amúgy.

Erre jött a héten Dan Lin, a Netflix filmes részlegének egyik feje:

Vannak rendezők, akik még mindig ragaszkodnak a mozis forgalmazáshoz. Mi pedig elfogadtuk, hogy nem fogunk velük dolgozni.

Mindezt úgy, hogy akit Lin leváltott, az sokszor összecsapott a Netflix egyik fő CEO-jával, Ted Sarandos-szal a témában, mert többet akarta nagyvásznon futtatni a fő rendezők műveit, és jól látta, hogy ez kell az igazi auteurök megszerzésére. A fentiek alapján az utód már kicsit sincs ezen a nézőponton.

Ugyanez a Lin a Remarkably Bright Creatures-t direkt lőtte el most tavasszal, hiába akarta Sally Field az őszi premiert az Oscar esélyek miatt.

Úgy tűnik a Netflix nem meglepő módon marad a fő modelljénél. Ezzel amúgy nincs gond, mert legalább nem kamuznak, míg a Warner deal körül erőteljesen olyan hangulata volt a kijelentéseiknek. Aki oda megy készítőként az pedig tudja mire számítson.

Nézőként meg mi dönthetünk, hogy valami youtube podcastot teszünk be háttérbe, vagy az új JLo romantikust épp, ezzel azt a világ és a Hold és a Mars legnézettebb filmjévé téve, amire ha mindenki jegyet vett volna aki látta, akkor többet keresne, mint az Avengers: Infinity War és az Avatar 1-2-3 összesen. Vagy mondhattam volna a War Machine-t, aminek látszólag nulla jele a kultúrában, de a TOP 10 legnézettebb Netflix film közé már bejutott azt hiszem, szóval sokan látták. “Látták”?

human
írta
2026. 06. 06. 03:37
megjelenés
8
hozzászolás


Az Odyssey és a képarányok

Aki kíváncsi, hogy mit kapunk a különböző formátumok között választva, annak a hivatalos oldalon is mutatják az eltéréseket az előzetest alapul véve. Hát lehet sima mozikban inkább oldalt kéne rendesen black barozniuk, mert a 35mm siralmasan sokat veszít az IMAX képarányhoz képest.

Nem mellesleg az Odyssey hivatalosan is R besorolást kapott, mert a Küklopszok lóbálnak majd. Vagy vérengzés miatt. Ki tudja.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 06. 03:21
megjelenés
4
hozzászolás


Érdekesség a Supergirl körül

A Deadline szerint a Supergirl 175 millióba került, amire még rájön a reklámköltés, de csak 315 milliót kéne elérnie a nullszaldóhoz. Ugyanott a Deadline-on más filmeknél baromira nem ilyesmi a szorzó, bár most egy Variety példa jött szembe, miszerint a Thunderbolts 180-ba kerülve hivatalosan is bukta a 380-as bevétellel.

Ránézésre tűzoltásnak tűnik az előbbi, stúdió “szivárogtatásnak”. Az öltönyösök úgy mérhetik a filmet, hogy bukta lesz, szóval kitaláltak valami talán elérhető magasságot és azt kezdték körbehinteni?

Extra adalék, ugyanaz írta a Supergirl védő cikket a Deadline-on, aki a Black Adamet is kihozta pozitívba egy producert is idézve. Látjuk annyira pozitívban volt, hogy azóta már a másik DCU-ban vagyunk…

human
írta
2026. 06. 05. 03:03
megjelenés
15
hozzászolás


Na így néz ki a Kockroach

Megjött az első film a tényleges filmből. Chris Hemsworth és Taron Egerton ebben a thrillerben, ami egy rejtélyes idegenről szól, aki New York összes bűnözőjével felveszi a harcot a hatalomért.

human
írta
2026. 06. 05. 02:02
megjelenés
Ide te kellesz!
hozzászolás


Fall 2: Deadpoint-előzetes

Az első trailer igazából egy feszült jelenet, amiben megpróbálják átadni a tériszonykeltő jeleneteket.

A főszereplők egy hírhedt tájföldi túrára mennek, de egy omlás miatt az életük veszélybe kerül.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 04. 17:53
megjelenés
4
hozzászolás


The Invite másodszor

She is so,… she is so pretty.

Edward Norton és Penélope Cruz karakterei beugranak vacsorára az Olivia Wilde és Seth Rogen által alakított házaspárhoz. Aztán meghívják őket, tudjátok, valamibe. Amúgy Rogen mennyire “átlagember” már, annyira eladja az “engem is???” kérdését, mert tippre sokakban felmerülne ezen három másik ember között azért.

Még mindig szórakoztatónak tűnik ez a remake. Nem tudom megnézzem-e az eredetit addig, mert Penélope tényleg so so so pretty.

Folytatódik a bejegyzés »
human
írta
2026. 06. 04. 17:21
megjelenés
1
hozzászolás


Heti mozibemutatók: június 4.

Egyelőre nem döntöttem menjek-e a He-Manre, mert láttam olyan egysorost róla, hogy az idei év D&D-szerű funja, de míg annak ez a humorosság valamennyire látszott a trailerjeiben, vagy ott volt az a kiadott jelenet a hulla feltámasztásával, itt ilyesmit nem szúrtam ki.

  • Masters of the Universe (Az univerzum védelmezői) – mondjuk ha bukik még egy nosztalgia bait, az csak jó.
  • Scary Movie (Horrorra akadva) – megkapják a modern horrorok!
  • Marsupilami – francia családi vígjáték.
  • I Swear (Miket nem beszélek) – na végre itthon is mozikban a BAFTA díjazott alakítás. Bár kevés termet kapott.
  • Calle Málaga (Szerelmem, Marokkó) – romantikus dráma a múlthoz, emlékekhez ragaszkodásról.

Plusz még a The Amazing Digital Circus: The Last Act is eljutott itthonra. A sorozatot ismerőknek csemege?

human
írta
2026. 06. 04. 17:20
megjelenés
9
hozzászolás


- A múltba →


Az írott szöveg (c) 2004- , a médiatartalmakkal az eredeti jogtulajdonosok rendelkeznek.