Megérkezett a film, amit szinte mindenki sikernek tippelt, a kritikusok is tisztában voltak ezzel, csak az maradt igazából a kérdésnek, hogy mekkorát szakít.

Igen, újdonságként a Michael érkezett, amit profi iparosan tökéletes nosztalgiabaitre raktak össze, és simán az eddigi legjobban indító életrajzi film lett, átugorva ezeket a milliókat: Bohemian Rhapsody 51$, Straight Outta Compton 60.2$, Oppenheimer 82.4$. A lábait, avagy hogy meddig jut azt majd meglátjuk, de egyelőre 97.2 Amerikában, világszinten összesítve pedig 218.8 millió ami már biztos. A budget 200 millióra rúgott az újraforgatással, de esélytelen, hogy ne profit legyen a vége. Látszólag a közönség szereti, nem meglepő ugye, és hát ez a film mindig is kritikabiztos volt (borzasztó a trend, hogy már megint megy a hülye kritikusozás, csak mert egy látszólag rossz, pontatlan és témailag gyáva életrajzi filmre azt merték mondani, hogy rossz, de működik, hiszen a slágerek a világvégére is elcipelnék, vagyis cipelik is, lásd a bevételt).
Részemről elképzelni sem tudom, hogy a “meglátjuk a 2. filmet” miképp jöhetne össze, mert a kis drámás, de slágerekkel teli “feelgood” klipekre mentek a népek, a legendát akarták látni, de elvileg kevés nagy siker maradt hátra, és hát… nos a megosztóbb rész nem túlzottan volt eddig jelen, hogy úgy fogalmazzak.
(A másik érdekesség, hogy az örökösöknek mindenképp siker, mert Jackson dalainak a felét 600 millióért adták el a Sony-nak pár éve, de a többi most mindenképp felértékelődött. Ahogy a Queent is felhúzta anno a propaganda, vagyis izé, a legendaépítő reklámfilmjük.)
A már hetek óta itt levő filmekből a Super Mario és a Project Hail Mary jól tartja magát, a Drama is korrekt.
Újdonságként érkezett a Over Your Dead Body remake, nem volt hatalmas kampánya és csak 1550 moziba küldték, de az 1.3 milliós hazai kezdést tekintve a vásznas átlaga siralmas lett. Gyors PVOD várható?
És hát a Mother Mary sem szerepelt jól, 1.2 millió, egyrészt mert tényleg a Michael ellen kellett betenni egy zenészről szóló filmet, másrészt annak még a Devil Wears Parada is jó ellenfél lehet valahogy, bár nyilván meg akarták lovagolni, hogy Anne Hathaway amiatt jobban rivaldafényben van épp. Mondjuk az A24 feltehetően sejtette, hogy nem megy nagyot a Mother Mary, legalábbis valami ilyesmi érződik azon ahogy kezelték.
Amúgy a Fight Club felújított változata is mozikba került Amerikában, 700 vásznat kapott, de csak 228 468-at hozott, mármint dollárt.
A Desert Warriort majdnem leghagytam… A nulla reklámkampányos Anthony Mackie 1010 vásznon 487 848 dollárra volt elég. Giga bukta. Értem, hogy főleg streamingre készült, de hogy miért, azt kevesen tudhatják.

























